Perustaja: Hofu blacK
Sehän rokkaa niin ku se vitun kuuluisa hirvi!!:D
For Ever on aivan loistava biisi
Tällästäähän vois kuunnellakki :D Aivan mahtavaa!!
tämähän on aivan mahtavaa power metallia!!!!! miks kukaan ei tiedä tästä bändistä, tää menestysihan vitu hyvi!
Aivan loistavaa... Diggailen paljon.
todella hienoa ja loppuun asti mietittyä musaa! Jatkakaa samaa rataa!
tätä lsää tämä on perkalen kovaa
Aika Circus Maximus!!! Loistavaa!
Hirveätä tekotaiteellista paskaa, buah hah hah!!!
Lisää viesti

Rummut vie ja muut vikisee...vai vikiseekö? Neljän ekan virppaiskun jälkeen ei ole enää paluuta ja täysi höyry on päästetty valloilleen. Solisti Nieminen tulkitsee antaumuksella sekä herkästi, että myös vähän rajumminkin. Soolokohdassa kilpaa juoksevat Panu Kiskola kitarassa ja Christian Pulkkinen synissa.
Säv. Kiskola, Hoffrén / san. Nieminen
Copyright Adamantra 2011, miksaus ja masterointi Mikko P. Mustonen
www.pathosmusic.net
Tässä sitten vähän hitimpää palaa. Alun synaintro antaa vähän tunnelmaa, kunnes koko bändi pääsee mukaan Clayderman-pianoitten kera. Kertsi tekee jakauksen oikealle ja vasemmalle, mutta bassosoolo (á la Maisteri Hoffrén) vetää keskeltä läpi.
Säv. Nieminen, Hoffrén, Ahtila / san. Nieminen
Copyright Adamantra 2011, miksaus ja masterointi Mikko P. Mustonen www.pathosmusic.net
Raskaampi boogie ja kunnon groovejytä! Biisissä kuuluu eletty elämä, vastoinkäymiset ja pienet takaiskut, joista kummiskin vain vahvistuneena nousemme jaloilleen aina yhä uudelleen!
Säv. Kiskola, Hoffrén, Ahtila / san. Nieminen
Copyright Adamantra 2011, miksaus ja masterointi Mikko P. Mustonen www.pathosmusic.net
EP:n toinen biisi on hieman "radioystävällisempi" pala, joka ei ehkä muuten sopisi enää bändin nykyiseen linjaan, mutta tulipahan aikoinaan tehtyä. Loistavasta kitarasoolosta vastaa Panu Kiskola. Säv.Hoffrén/Hänninen, san.Nieminen
In Triumph kehiin,loistavaa,jätkä t!