|
Perustaja:
07.12. 11:18
DJ Mihailov:
Loistava biisi!
Kommentoin sitä
myöhemmin.
09.01. 20:22
Heikkine:
Taidoikkaita nää kyllä
:) tosi mahtavia =)
02.06. 16:33
medium:
kiittipä kiitti äänistä!
04.12. 22:07
smirk:
hienot on äänimaailmat!
Katso kaikki viestit
|

|

|


|
Edellisen biisin lisäämisestä ehtikin jo pari vuotta vierähtää. Nyt on pöytälaatikot jälleen avattu, ja tässä ensimmäinen loppuunviety teos vanhoista arkistoista.
|
|
|

|
|
|

|
|
|

|
|
|

|


|
Keväinen perhonen herää talven horroksesta.
|
|
|

|
|
|

|


|
Minimalistinen alku johdattelee kohti jotain suurempaa.
|
|
|

|
|
|

|


|
Oma osallistumiseni Mikserin kuvataiteellisen musiikin galleriaan. Lisäinfoa: http://www.mikseri.net/forum/forumthread.php?thread=300626
Biisi syntyi kahden krapulapäivän ja muutaman selvän päivän aikana. Tällä kertaa on haettu keveämpää, mutta silti tietyllä tavalla synkkää äänimaailmaa.
|
|
|

|
|
|

|


|
Päätin itsenäisyyspäivän kunniaksi julkaista pitkästä aikaa musiikkiani mikserissä. Tyylilaji poikkeaa aiempien biisieni linjasta aika suuresti, ja tarkoituksena olikin saada hieman helpommin lähestyttävää materiaalia näille sivuille, menemättä kuitenkaan aivan mainstream-musiikkiin.
|
|
|

|
|
|

|


|
"Olipa kerran yhdessä linnassa arkku. Se ei ollut mikään tavallinen linna.
Se oli kummituslinna. Siinä arkun sisällä oli muumio.
Ei paha muumio. Se oli aika kiltti. Sillä ei koskaan ollut seuraa.
Se oli aivan yksin. Välillä se meni ulos katselemaan kummitusruusuja.
Ja välillä se oli omassa arkussaan lukemassa kummitussatuja.
Sitten yht´äkkiä, joku soitti ovikelloa PIM, POM.
Siellä oli jokin toinen muumio, joka sanoi PÄIVÄÄ.
Se sanoi olevansa Miko ja sitten se, joka oli arkussa sanoi, että oli Tiko.
Sitten he lähtivät pelaamaan jalkapalloa ja sitten he tulivat toiseen linnaan. Se ei ollut kummankaan linna, mutta siellä oli kummitustietokone.
Sitten he pelasivat tietokoneella kummitus-Kalileita.
Loppu hyvin, kaikki hyvin."
-Krista-
---
"Pelko"-skaban voittajabiisi.
Lisätietoa kisasta: http://www.mikseri.net/forum/thread/437517.php
|
|
|

|
|
|

|
Copyright-huomautus:
Kaikki materiaali Mikseri.netissä on suojattu tekijäinoikeuksilla ja kansainvälisillä sopimuksilla. Voit kopioida tätä materiaalia ja tehdä siitä kohtuullisen määrän kopioita VAIN omaan käyttöön. Materiaalin UUDELLEENTUOTTAMINEN, LEVITTÄMINEN ja JULKINEN ESITTÄMINEN on kielletty ilman asianosaisen henkilön lupaa.

|
|