Jos haluat kuulla lisää,
OSTA!!! OSTA!!! OSTA!!!

1. Mä en jaksa enää -EP
Hinta 5 iiroa
(saanut ihan hyvää palautetta)
klenkku@suomi24.fi

2. Helpotusta hyvinvointiin -demolevy
Hintaa vammaiset 4 euroa
(nimmarilla varustettuna)
(jäljellä n.15 kpl)
klenkku@suomi24.fi

3. Downthroataa trendikkäästi Vihollinen punainen -nettisinkku
ILMAINEN!!!!!!!!!!!!!!!
Levitä Helsingin/Kouvolan HC sanomaa ja
OSTA mukanaolosi merkiksia
dead - PAITOJA
virallisilsa
kotisivuilta

28.7.09
Joukkoitsemurha soitti hääkeikan viime lauantaina lauttasaaressa. Keikka meni ihan hyvin, mutta kitarat olivat vaan ihan vitun epävireessä.
Seuraava keikka 5.9. klo. 17--> Helsingin Alppipuistossa Joukkoitsemurhapäivä III:nä. Pääesiintyjänä Hansi & Mätti Does Lily Allen. Samoisena päivänä julkaistaan myös Global Warming -niminen hcDVD, jota voi ostaa samoiselta paikalta.
30.6.09
Hyvä herrasväki!
Joukkoitsemurha on palannut D.I.Y. All Hell 09 ("jos ihmiset eivät tule meidän luokse, me menemme ihmisten luokse") -kiertueeltaan. Mätti Veivi, Hanzig Kvaak ja heidän vanha koiransa, testiukko Shot Vicious kiersivät läpi Turun, Ruotsin, Norjan, Kokkolan, Holjan ja Hämeenlinnan.
Valitettavasti testiukkomme ja ns. rumpali/skitsofreeni, Shot "mennään jo" Vicious ei läpäissyt All Hell -kiertuetta puhtain paperein. Hänellä oli kiire päästä juhannukseksi takaisin kotimannuille ja "EEMELIN MÖKILLE". Näin ollen stressaantunut kuskimme ajoi niin Ruotsin ja Norjan maan perkeleesti, että ehtisi ainutlaatuiselta kiertueelta mahdollisimman pian takaisin Suomihuoran helmaan. Tähän surunäytelmään kuului mm. lähes kaikkien keikkojen peruminen.
Shot Vicious kommentoi käytöstään suurin piirtein näin: "Vittu, mä ala täällä minkään vajukkien kanssa olemaan. Norja on kallis maa. Vitun kännikalat. Ei mulla ole rahaa (kuin syödä hampurilaisia, pizzaa, kebabia...). Jos sun lysti on, niin vittu kädet yhteen lyö. Vittu, täällä on kylmä ja sataa, eikä Hanskalla ole edes makuupussia...yms...yms."
...joopa, joo.
Kiertueella tapahtui myös suuria kokoonpano muutoksia. Jouduin valitettavasti erottamaan kolmanneksen Joukkoitsemurhan jäsenistä. Uusi kokoonpanomme näyttää seuraavalta:
Nykyiset jäsenet:
Mätti Veivi ja Hanzig Kvaak
Erotetut jäsenet:
Shot Vicious (R.I.P.)
Ystävällisin terveisin
Mätti Veivi
30.06.2009
7.5.09
joopa joo...
Veivi on palannut vähän kaikkialta (Nikke T:n luolta täydenyspalveluksesta ja Amsterdam-Singapore-Malesiasta) ja Afrikkalaistunut Kvaak odottaa kutsua linnaan. täten fuck you, motherfuckers.
Raha haisee, kun se on palanut ja jim lähtee kiertuelle kesäkuun alussa. maita ja kakkapaikkoja ei tietenkään ole ennalta määritetty eli "buukattu". vittu, me soitetaan milloin, missä ja kenen kanssa milloinkin ja missä halutaan. Do it yourself, motherLOVER (hyvää äitienpäivää!).
tyttöystävien lisäksi selkääntaputtelijoita eli katakomppareita ja pasisteja alkaa olla jo ihan liikaa (koesoittoihin saa tietysti vieläkin yrittää osallistua; niihin pääsee pärstäkertoimen perusteella). sopivista valitaan sitten aina sellainen kikkeli mikä aktiin parhaiten käy. kiitos vaan mielenkiinnosta, mutta valinta laman aikana harvemmin osuu teihin.
viimeksi rummuissa nähtiin shot vicious niminen sinkkumies ("eiks joy division oo sex pistolssin laulaja ja shot vicious sen pasisti"). kaikennäköistä. soittotaitoja shot viciousilla oli yhtä paljon kuin wannabe-Jope-Veivillä tsoukkiskilssejä. oh well.
Tulevasta jim:n neitsytmatka kesäkiertueesta piti myös kuvata "reality"roadmovie-trilogia, jonnekin vitun nettitv:cpc:n ja mahd. eräälle undergroundille, sub-tv:lle, sekä Veivin ja Flangerin paskaleffa-kerhoon. homma kuitenkin karoutui... johonkin ("sitä joukkoitsemurha-nimeä ei sitten saa käyttää teeveeeessäässä"). Oh well!
Treeneistä on myös kaskattu jonkinlaista DVD:tä. sellainen tulee syksyllä markkinoille (kyselkää kirppiksiltä).
13.8.08
JOUKKOITSEMURHA-PÄIVÄ 6.9.2008 HELSINGIN ALPPIPUISTOSSA!!!
Lisää infoa facebook-sivuilla & Päivi tetyillä homesivuilla... ei muuta...
jatkakaa käteen vetoa ja maksakaa niitä vitun veroja!!!
9.7.08
M. Veivillä menee huanosti. Uusi laulu ladattivissa
TÖSTÖ
29.05.08
Mätti Veivi aikoo muuttaa takaisin itään.
No, totta kai, totta kai. Terveisiä Yltsille!
15.02.08
Kotisivuja päivitettiin. Haistakaa jo!!!
13.12.07
Mätti Veivi on "palannut" baarista ja julkaisee "Mä en jaksa enää"-session nauhoitukset. Levyä ei saa vittu mistään, eikä kukaan! JIM on true fucking HC. ME EI VITTU JAKSETA EDES SOITTAA!!! (kysy mailitse - hinta 5euroa).
Jouluaattona nauhoitetaan tulevaan biisiin (jossa ihka oikeat rummut) voKAALIT. Samplea tulevasta tässä.
28.08.07
JOUKKOITSEMURHAPÄIVÄ ensi lauantaina 1.9. Helsingin Alppipuistossa klo. 19 eteenpäin! TERVEMENOA! Jos näet JIM -paitaisen tyypin kysy tältä kelloa!
12.08.07
Mätti Veivi tahtoo korkeasaareen (katsomaan apinoita) ja orjat otetaan mukaan. Täten
JIM (the enemy of the music business) herää möykkäelostaan ja alkaa taas tehdä kuolemaa. Hanzig Kvaak on palaamassa yli kolmen kuukauden mittaiselta työmatkaltaan (=joka päivä viiniä) jostain päin Eurooppaa takaisin treenikämpälle ja Keravan "putkaan". Viestiä on kiertänyt jopa basson hankkimisesta.
Huhut(?) kertovat että JIM julkaisisi b-sides & rarities -tyylisen ja/tai tuplalevy kokoelman lauluista, jotka eivät päätyneet 2005-2008 äänitetylle demolle. Näppylänaama anarkisti-niminen demosingle on suunnitteilla. Uutta paitaa ja Mr Mätti Veivi in Denmark -dokumenttia olisi myös tulossa. Singlen kappaletta ja keikkailusta kertovan lyhytelokuvan formaattia ei ole vielä päätetty (DVD/HD DVD??)
Korkeasaaren reissun raittoisuuden takaamiseksi yrittää JIM myydä myös memoribiliaa: katkennutta kitarisan ja basson kieltä (E ja C-kielet), rikkoutuneita neitsyys kalvoja ja mikkiä, sekä vanhoja rillejä. YHDELLÄ LEVYN OSTAJALLA ON MYÖS MAHDOLLISUUS HÄVITÄ LIPPU KORKEASAAREEN JA NÄIN JOUTUA IKIMUISTOISELLE LUUSERITAPAAMISELLE JIM:N KAA (HUOM! Kaikki alle 18v tytöt).
21.07.07
Nykypissikset lesoo aina ärsyttävästi omalla "hulluudellaan", vaikka ovat ihan tavallisia. Joukkoitsemurha ei halua olla missään tekemisissä tällaisten wannabe hullujen "hulluttelusta". Täten ilmoitamme että (kaikki) JIM:n jäsen(et) ovat tervejärkisiä. Hanzig Kvaak opiskelee ahkerasti kauppatieteiden maisteriksi, Japero Äijänpahasella on kohta ylioppineen sähköteknikon paperit ulkona ja itse Mätti Veivi valmistuu suicide sukkelaan ATK-alan ammattilaiseksi. Lisäksi Mäsä on kuva-ja äänitaiteilija, runoilija...ym. ELI EI TODELLAKAAN MIKÄÄN HULLU!
27.04.07
Ole nopea ja ime --> LYHYTAIKAISTA RAISKAUSTA NOPEIMMILLE!(ei tietoa miten pitkään)
Huhuista huolimatta ja Japeron todistamana uutta logoa ei ole tehty selvinpäin, vaan eräänä rumana kaljapäivänä ennen taidenäyttelyä.
23.03.07
Auta JIMiä lokeroimaan itsensä! Nykyään on tärkeää kategorisoida itsensä ja katsoa uusimmat trendit idolsista. Kyllä kansa "tietää"... Ohjeet: lähetä suosikkisi numero osoitteeseen MättiVanhanen@suomi24.fi. Äänestäjien kesken ei arvota mitään, pahoitatte vain JIM:n mieltä. 1.) Nerdpunk, 2.) HC lovepunk 3.) Warpunk 4.) Fuckpunk 5.) Muu, mikä?
15.03.07
JIM:n Pro Mötor, Hanzig toimi opettajana ala-asteen 3:lle luokalle. Musiikin tunnilla pidettiin levyraati, jossa soi myös JIM. Mielipiteet jakautuivat ja tuli paljon 10:jä ja nollia. JIM sijoittui vasta 3:neksi listalla, joka oli suuri epäluottamuslause Joukkoitsemurhan ilosanomalle. Tällainen negatiivinen palaute antaa lisäpuhtia ulkomaan markkinoille suuntaamiseen ja seuraavan kappaleen esityskielenä on Mäkinen-Grönholm - englanti. Gambiasta ja U.K:sta onkin jo kyselty ymmärrettävän materiaalin tuloa.
18.02.07
RRRäkin syntymäpäivän kunniaksi FC JIM (FC=freak club) saa alkunsa ja Hanzigin aloittama maailman kiertue alkaa. Yksi keikka on jo bookattu (buu!) ensi kesäksi Tanskaan. Tarkemmasta ajankohdasta ei ilmoiteta myöhemmin.
14.02.07
Ote Hanzigin tekstiviestistä Afrikasta:
"Soitin eilen JIMIä kap verdelaisille sähkökitaralla yhes livemusa mestas. Yks kuulijoista tuli jopa kehumaan. Luultavasti eka kerta, ku jimiä on coveroitu? ja se tapahtu afrikas! by hanzig!"
09.02.07
Jim jakautuu järjettömästi kahtia. Termihän ei kuulu (joukkoitse)murhaajien ympyröihin. Otan lapion käteen ja lähden Antti Tuiskun perään. Siinä on kyllä kova jätkä, kun jaksaa väsymättä kaivaa itselleen noinkin syvän kuopan. Joukkoitsemurha edustaa Helsinkiä ja Joukon itsemurha (hypertekstin takana) Kouvolaa. Jako tapahtui musikaalisten(?) erimielisyyksien(??) takia. Helsingistä löytyy huoria ja näin ollen (love)punkkia. Kouvola on perseestä, niinpä Joukon itsemurha soittaa Kouvolangstia eli Hard fucking core taide vitutusta (back to basics). Kitaran kielen katkettua piti nimittäin alkaa tehdä yksinkertaisempia biisejä. Hanziginkin soitosta tuli heti paljon idioottiystävällisempää ("parempaa"), kun katkoin sen halosta pari kieltä.
Toivottavasti kukaan ei ymmärtänyt
05.02.07
Kitarasta katkesi kieli
24.01.07
Angsti vain kasvaa tai jotain. Uusia biisejä on syntynyt nopeasti ja ne on helvetisti
rankempia. Aikaisemmin kuulemaa hardcore saattaa muuttua jopa grindcoreksi.
17.01.07
Suunnittelen raiskausta. Danzigin väkisinmakaaminen onnistui niin hyvin, että nyt kohteena
on the Strokesin 12:51
5.01.07
Outoja asioita tapahtuu. Biiseistä on alkanut tulla totta. Ensin Hanzigilla oli
niin paljon angstia että lähti Afrikan Gambiinaan. Shit yksi suttura jätti
lähes yhtä tylysti kuin "Rakkauden verkossa". Tämä Alko vituttaa niin paljon
että lähdin strutsin risteilylle ja 2:n päivän black out-kiertueelle
("Aivokääpiön muistelmat"). Tästä selviydyttäni löydän itseni ostamassa
kermaperse metrorunkkari vaatteita ("ultimate gigolo & deluxe kyrpä").
UV-bileissä kaveri alkaa selittää miten paskana sen maksa on ("elinkauppaa").
Muita ralleja ei tarvitse edes mainita, koska ne ovat jokatapauksessa totta
(erityisesti "nainen pilasi hyvän miehen" -laulun murhenäytelmä on koettu jo
liian monta kertaa.)
11.12.06
EI LAHJOJA! Näin ollen
mitään jouluvirttä ei tehdä.
27.11.06
JIM tekee joululaulun. Mitään suurta ei kuitenkaan kannata odottaa, niin kuin
ei jouluilta yleensäkään.
22.10.06
JIM tiedottaa olevansa "mainstreamiä".
18.10.06
Joukkoitsemurha esittelee hellän puolen itsestään raiskaamalla Danzigin
"Black angel, white angelin" ja tekemällä rakkauslaulun.
Hinkit:
1,2, runoja, Paska, Eroa kirkosta


Hanzig Kvaak: Tuhoaminen,
Matti ; suomalainen muoto nimestä 'Matthew', joka on englantilainen muoto kreikan nimestä 'Matthaios' , joka taasen tulee heprean nimestä 'Mattithyahu'='Jumalan lahja'.
Mätti=Saatanan äpärä
Pikku siankorviini on kantautunut roskalintujen raakuntaa, että suu olisi kaikista pahin. VITTU MITÄ PASKAA
Perustaja: Klenkku
Käyttekö oulussa?
joo. käytiin
joukkoitsemurha-päivä Alppipuistossa 5.9.2009 pääesiintyjänä Hansi&Mätti does Lily Allen!
Shot Viciouksen synttärikeikka meni ihan vituiksi, kun bändi ei ollut treenannut keikkaa varten tarpeeksi. onneksi asian voi laittaa aina kännin piikkiin.
Tulkaa turkuu!
Hei Anarkomarko! Me tullaan Turkuun kun keretään. Vois esim kesällä yrittää tulla sinne, vaikka johonkin kadunvaltauskeikkalle. Kiitti vinkistä. Peace and death!
homoooooooot
hetero!
vihaan tätä vittu ja rakastan
Lisää viesti


TÄLLÄHETKELLÄ TYÖN ALLA:
(voit reaaliajassa seurata toimintaa)
"Poljen tyhjää, mutta pyörä sen kun kulkee!"
"Matti kukkarosta ja Jorma vittuun!"
"Joskus verkkoihin jää delfiineitä"
"Riku rakastaa Joukkoitsemurha tappaa"
"Mätti Veivi luistelee kuivalla jäällä"
"On parempi ikuistaa neliö äärettömyyden sijaan"
kts myös (paska)joukon itsemurha tästä
That's all I got, but I'm not scared to use it...
Vanha biisi, uusinta nauhoitus!
Lyriikat meni vähän sinnepäin...
Hear Nothing See Nothing Say Nothing
plastic surgery disasters iii
koiralaulu
Tää DIY PUNK-biisi voidaan laittaa samaan kategoriaan mm. Reagan Youth: No class ja The Exploited: Class War ja Motörhead: No Class ja John Lennon: Working Class Hero ja No class-bändin rallattelu-ränttätänttien kanssa...
pitäähän joukkiksellakin olla yks luokkakulttuuria kritisoiva biisi...
uudelleen nauhoitus paskasta biisistä
Kun minä olen vanha olen vitun tyhmä. Nykyajan vanhukset on ihan pellejä. Herään, kävelen, teen töitä, juon kahvia, teen töitä, teen töitä, syön, teen töitä, käyn paskalla, teen töitä, juon kahvia, teen töitä, teen töitä, kävelen, käyn kaupassa, olen vain, vituttaa, vituttaa, vituttaa, vituttaa, vituttaa, nostalgisoin kultaista vitun nuoruutta joka on jäänyt unholaan ja mietin kuinka pellejä nykyajan nuoret ovat, vituttaa, vituttaa, olen tyhmä, olen tyhmä, olen tyhmä, odotan lomaa, olisi kiva mennä ulos leikkimään, mutta aikuiset eivät tee niin, joten en...
Ovatko nämä väittämät totta vai paskaa?
- Naisella menee miestä huonommin
- Naisten tukiryhmiä pitäisi olla enemmän
- On soveliasta että aikuisella naisella on nuori rakastaja
- Prostituoitu on uhri
- Äiti-lapsi -suhde on arvokkaampi kuin isä-lapsi -suhde
- Naiset ja lapset ensin
- Miehen on soveliasta avata naiselle ovi
- Herrasmies tarjoaa naiselle drinkin
- Miehet ovat putkiaivoja
- Miesten seksilelut sallittava maitokaupoissa
- Miessiivooja uimahallin naisten puolen suihkutilassa on ok
- Miehellä menee naista huonommin
- Tämä laulu on sovinistinen?
Mercy, pretty woman!...
Kerrankin sellainen kappale, josta ei ite tykkää
Omistettu omalle pikku kummitytölleni
the place, where all the magic happens
verisio ii:
Äänitys: Holja & Laitos
Lyriikat: Veivi, Rose, Bators
GEDGGEDGF#GEDGGEDGF#ECGBCAGF#ECGBCAGF#GEDGGEDGF#GEDGGEDGF#ECGBCAGF#ECGBCAGF#
Uudelleen nauhoitettu versio. Suunnitelmissa on vaikka mitä: musiikkivideo, lyhytelokuva, uusia pändejä, promolevyä...yms
Nauhoitus:
---------------
rummut: Holja
kitarat & basso: Kerava (H&M -studio)
\"laulut\" : Kallio
ALL HELL -tour preview.
Tour starts on this friday 10.6.2009 from Finland. Joukkoitsemurha will play punk all over scandinavia at least Sweden, Norway and Finland. Fuck you on tour!!!
U can buy CDs on tour. Prize about 2 euros.
http://www.musexfinlan...">
Tiedetään, tiedetään!!!
Kyllä se kertsi on pöllitty Misfitsin Some kinda hatetista, vittu!
Mä en jaksa enää -EP:ltä (5 Eur)
klenkku@suomi24.fi
sisältää myös:
- Black circle (koprofagis shit)
- Akseli Gallen-Kallela
- Systeemi on ihan vitun jees
- Perheväkivalta oikein vai väärin
- Evil girl
- If you bleed
- Crush
- Walked in line
- FU I love U
Mä en jaksa enää -EP:ltä (5 Eur)
klenkku@suomi24.fi
sisältää myös:
- Black circle (koprofagis shit)
- Akseli Gallen-Kallela
- Systeemi on ihan vitun jees
- Perheväkivalta oikein vai väärin
- Evil girl
- If you bleed
- teenage love
- Crush
- Walked in line
Tämä laulu on omistettu kaikille sotaveteraaneille. Kertoo sodan järjettömyydestä.
Sanoitustyössä auttamassa oli mukana Väinö Linna ja rummuissa Killed by starsin Raaka-ana. Isoa kättä, kiitti vitusti!!! Biisi on alunperin jotain 4,30 min. Se alkoi kuitenkin tuntumaan liian pitkältä, joten leikkelin siitä tollasen.
Vokaalien nauhoitusprosessista tuli vitun tuskallinen - ne purkitettiin korvessa jouluaattona (mikkinä toimi korvakuulokkeet). Ei tää vittu mitään hyvää ole. Katotaan jos vedetään joskus vokaalit uudestaan. PASKAVITTU!!! Alko menee...
Tää on mun feministi laulu. Pelkkää viihdettä osa 0.
Laulu on omistettu Buried in sugarin laulajalle, jonka ilosaarirock oli niin rankka että se muuttui Toxic Avengeriksi (=näppylänaama analkisti).
07.10.07
Poliisit on kivoja. Ajeltiin maijalla Viikistä keskustaan ja juotiin yhdessä limua.
5.11.07
1000 latausta rikki
22.2.08
vittu, miljoona imetystä rikki!
Michael Jackson biisi
"plastic surgery disasters"
VETÄÄ JENGIN HILJAISEKSI!!! ...eli Joukkoitsemurha on onnistunut.
ILMASTONMUUTOS JA HETI!!! Mikä teitä vaivaa? Ilmasto on muuttunut jo liikaa. Vaadin paluuta normaaliin - "vedenpaisumus".
Alkusanat viittaavat erääseen vihollisbändiin ja väliosan yhteiskuntakritiikki on alunperin lähtöisin jonkun narkkarin suusta. Vittu, mä jotain tärisin kun purkitin ton lauluosuuden.
...enempää höpisemättä, haistetaan kaikki vittu!
MITEN KUKAAN VOI PALVOA JUMALAA, JONKA OMAKUVA ON LÄPIMÄTÄ?
25.07.07 Pahoittelen tuota viimeistä kristittyjen pilkkaa. Eihän vammaisia saa haukkua!...
Pelkkää viihdettä. Tää on JIM:n Laman "Paskaa".
Mitäköhän seuraavaksi tehdään "viihdyttääksemme" meitä perverssejä? Seuranhakuohjelma pedofiileille? tai "Mätti Veiville morsian"?
Mukana ehkä jotain (pa)ska vaikutteita
28.7.07
Tosi jännää seuraa subtv:tlä kuka valitaan uudeksi Cumswallowing bitchiksi, korjaan Pussycat Dolliksi.
7.9.07
"Maailman idolina on perverssi ja mielenvikainen
anorektikko kehitysvammainen." Kattokaa vaikka Big Brotheria!
Omistettu Hanzigille, jolla oli niin paljon angstia että karkasi Afrikkaan.
Kertoo fred durstista (huomaa pienet kirjaimet)
Mulle on sitten ihan vitun turha selittää, mikä on punk? Jengi valittaa ihan liikaa, jostain vitun ulkonäköön liittyvistä pikku seikoista. "Sä et näytä yhtään punkkarilta/hevarilta" - Vedä käteen, runkkari!
Tanskassa tuntui että mihin tahansa menee, niin on ite pahin "punkkari"
TAITEILIJA EI TERVETTÄ PÄIVÄÄ NÄE!
"Viina on hyvä renki mutta huono isäntä"
Taidenäyttelykin piti lopettaa päiviä aikaisemmin, että päästiin kunnolla flänkkäröimään...
Sanat kirjoitettu tuhannen flänässä Tumpyn kanssa.
Järki näyttää jo olleen juotu. Seuraavaksi pitänee juoda ajattelukyky ja lakkaa "olemasta".
Onneksi toi mikki alkoi temppuilla nauhoituksissa, tuli nimittäin sellaista räkää tohon lauluun että... JOO
Skandinavian kattava ALL HELL .kiertue alkaa ensi perjantaina 12.6.2009