Milla

a-paja | 06.04.2009 | Easy Listening
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.
9,50   202 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

9
Fillari 07.04.2009
Tunnelmallista ja herkkää, tähän pitäisi saada sanat ja hento naisääni laulamaan jotain tän tyylistä.

"Ja rakkaus sun vie mua eteenpäin, ota mua kii luottaen kädestäin. Kanssa sun vuodet ovat kulkeneet ja meidät syliinsä sulkeneet. Yhä luotan ja uskon ota kädestäin kii viet mut huomisiin. ... sen silmistäs näin." Tulis hyvä balladi siitä kuinak rakkaus kestä parisuhtessa...jossain kohtaa piisiä pientä rytmiongelmaa mutta diggaan.
0   +1 +2
 
10
pertsa109 09.06.2009
Teknisesti on padi liian pinnassa ja kitarassa liikaa kaikua ja biisi jää tosi epäselväksi. Kaikenkaikkiaan vaikea kuunneltava ja porukka vaihtaa helposti kanavaa jo tässä vaiheessa. Kuitenkin kaiken takaa mä kuulen miten hieno sävellys on kyseessä, joten toivon todella, että miksaat sen uudestaan. Kuuntelin tän biisin 10 kertaa peräkkäin! Tästä tulee vielä hitti! Hieno sävellys! Hyvä A-paja!
0   +1 +2
 
BullHill mja 23.04.2009
kaunis melodia hyvällä sovituksella. Mukavilla soundeilla soivaa rauhallista tunnelmointia. easy listening genren valinnaksi tälle biisille osuu kohdalleen, rentouttavaa kuunneltavaa
0   +1 +2
 
MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.