Anonyymi & Sofia - Kaide

AnonyymiSofia | 26.02.2009 | Hip-Hop
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

UUDELLEEN MIKSATTU!

Ensimäinen kokonainen yhteinen biisi nyt valmiina!

Biisi kertoo itsetunnosta mikä on nykypäivänä aika merkittävä aihe.

Kommenttia myös kaivataan rakkaat ystävät!

Sanat: Anonyymi & Sofia
Miksaukset: Anonyymi
Biitti: Sensei

9,18   2458 kuuntelua

Kappaleen sanat

Turvaa Herraan. Siksi minä sinulle puhun. Siksi saatan tietoosi kaiken tämän.

1.säe
Ylität kaiteen että yletyt näkemään
Katsoessa veteen et hyväksy näkemääs
Kyynelees tipahtaa pohja (lisää)

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

Kare_ 03.04.2010
Yllätyin. Kuulostaa hyvältä. Tosiaan Nyymin ääni ei ihan toimi tän biitin päällä, koska sun äänes on ns. ylempää mallia, niin jää tyhjäksi koko biisi keskeltä ja alapäästä. Mahollisuudet vaikuttaa siihen nyt ovat rajalliset... Sofia laulaa tosi kauniisti, siitäkin yllätyin. Tosi toimiva ääni, ja sävel on puhdas. Äänet on sillä tapaa miksattu hyvin, että tuplaukset on tehty hienosti, myös laulun tuplaukset jotka menee myös nuotin puolesta hyvin kohdilleen. Ikävää vain että on jotenkin tosi päälleliimattu fiilis vokaaleissa... mistä lie sitten johtuu. Hyvä biisi kuitenkin, piu!
0   +1 +2
 
8
jassu^^ 18.12.2009
tää piisi sai kylmät väreet menee ihoo pitki.. just niinku pitääki.. tosi hieno
0   +1 +2
 
10
Sampledi 31.07.2009
Jos tosta teiän toisesta biisistä tykkää niin tätä rakastaa! Älyttömän upee biisi, kylmät väreet kulki selkää pitkin ja oli pakko polvistua rukoilemaan.
Tässä toteutuu kaikki minun kriteerini hyvästä biisistä.
Upee ääni kummallakin, duetto toimii, UPEE SANOMA, Jeesus Kristus ja tämän rakkaus tuodaan esille.

Kyllä tää on kympin arvonen biisi.
0   +1 +2
 
Jips- 10.05.2009
Kyllä te lapsukaiset vaan ootte hyvin tehny ;) Ihan tässä on teidän touhua seuratessa alkanut itekki lämmetä räpille... Kyllä tosiaan kannattaa tehä lisää ja lisää ja vielä lisää. Mitä enempi teette, sitä enemmän hioutuu homma ja setti paranee entisestään! Lykkyä pyttyyn ja siukkis saukkis

mikseri.net/jips
0   +1 +2
 
-Tepa- 27.04.2009
ootte tehny hyvää musaa jomppa ja soufi, jos jatkatte, teette vielä parempaa. älkää vain kenenkään mielipiteen takia tinkikö siitä mitä oikeesti haluatte saonoa .. :)
0   +1 +2
 
9
Nxa 24.03.2009
Tää lopulline on komia. Biisin sisältö on tyylikäs ja kaunis, ja sopii biittiin. Räpit tulee vähä hyökkien just biittiin nähde, mut räpit on asialliset ja tykkään monista linjoista. Sofian siirappi on taattua tavaraa :D
0   +1 +2
 
8
Miro C 18.03.2009
tota.ihan jees settii ,toimii ihan jees kyllä.nainen laulaa kyllä hyvin täyyy myöntää:) ja räpitkin on hyvin duunattu vaikka vähän hiomista on.
mut kaikk menee kyl ihan jeesisti.arvosana olkoon 8.
0   +1 +2
 
9
ÄN-CoRe 15.03.2009
Laiskahko biitti joka toimii jos ääni on lihava mitä se ei valitettavasti. Siihen huono sanominen jääkin.... Sofia on loistava se täytyy myäntää. Versen sanat toimii mutta harmittaa ku biitti on vähän liian yksinkertainen 9 N
0   +1 +2
 
viinakettu 11.03.2009
Ihan hyvin te vedätte :) ei vaan oo oikein mun juttuni
0   +1 +2
 
9
Judze 10.03.2009
muuten tosi hyvä mut s:ät suhisee harmillisesti
0   +1 +2
 

Sivut: 1 2 3 4

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.