Sivustakatsoja

Aurinkokenno | 15.12.2006 | Rock
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Säv., san.: Jani Koskinen
Sov.: Aurinkokenno
---
Jani: laulu, sähkökitarat, koskettimet
Pekka: basso
Tuomo: rummut, akustinen kitara

7,50   1237 kuuntelua

Kappaleen sanat

Mulla on muutama ystävä
muutama, ja muut ei mua ymmärrä

mä saattaisin koulussa pärjätä
jos kiinnostaisi hiukan enemmän

olen kuulemma lahjakas
mutta sitä ei niinkään huomaa
koska (lisää)

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

6
Nasic 20.01.2008
No joo, laulajan tapa laulaa häiritsee kyl pahasti. Ja samallai tää koko laatu...ei näihin biiseihin pääse oikeen mukaan.
0   +1 +2
 
8
Amnesiac 27.10.2007
Lyriikoista tuli vähän mielee Hassisen Koneen Rappiolla-veisu. Vähän samanlaisissa fiiliksissä. Ihan mukava veisu mutta välillä vähän liiankin räkäisen kuuloinen. (siis äänenlaadulta, ei biisinä :>)
0   +1 +2
 
8
Erwin 30.06.2007
Heikon saundin ymmärtää. Ongelma omissakin biiseissäni. Pelle Miljoona tulee ekana mieleen. Ihan hyvän kuuloinen pläjäys.
0   +1 +2
 
dazzling 30.05.2007
Mielenkiintoinen kappale. Tässä oli hyviä ideoita, ja varsinkin lyriikoissa oli hienoja oivalluksia. Melodiakin oli ihan ok, tosin tällä kertaa kiinnitin enemmän huomiota sanoituksiin. Soundeista on varmaan tullut jo palautetta, joten en viitsi lähteä niitä kommentoimaan. Hyvää poppia. :)
0   +1 +2
 
6
Hymylityttö 13.02.2007
No niin,vihdoin ehdin kommentoimaan,kun olitte pyytäneet..:] Alku kuulostaa lupaavalta,kovenee pikkuhiljaa,jännitys tiivistyy, ja sit tulee ihana kitara mukaan,tanssijalka vipattaa. Sitten tulee laulu...silloin biisistä tulee mieleen "Lasten mehuretki"-biisi,sori vaan..Sanat on mielestäni hyvät ja mielenkiintoiset ja ennen kaikkea erilaiset kaikenmaailman rakkauslaulu lurituset keskellä. Laulajan ääni on ehkä vielä hieman hiomaton timantti ja "eläytyminen" kuulostaa välillä aika tekemällä tehdyltä ähkimiseltä ja hassulta. Kitarasta pidän erityisesti. Bassokin ihan kiva. Rummut on jotenkin aika valjut,sais olla enemmän menoa. Ja muutenkin koko kappaletta voisi vähän miksata silleen,ettei biisi kuulosta ihan kotikellarissa tehdyltä =] Mutta voin kuvitella,että tästä biisistä saisi kyllä ehdottomasti vielä todellakin hyvän,tsemppiä teille poijjat!! =) Ehkä sitten vielä joskus uskallan faniutuakin.. ;)
0   +1 +2
 

Löytyy soittolistoilta

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.