Golden Jester

Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Bonefleshdollsin debyyttialbumin aloitusraita. Osta omasi vaikkapa tarkistamalla tästä linkistä liikkeet jotka levyä myy:
http://www.bonefleshdo...

7,92   3068 kuuntelua

Kappaleen sanat

Laughter of mankind you are
Puppet of a system, strings in your hands your fall
A doll in a dollhouse, go straight ahead blindfolded
nobody told it but you are a laughter deep in their minds
But y (lisää)

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

Modnar 30.05.2007
Tehokasta mäiskettä. Kitarariffittelyissä on potkua ja saundia. Kappaleessa on myös kaivattua vaihtelua. Miellyttävä teos.
0   +1 +2
 
8
rokkineiti 07.05.2007
Kuulosti hyvälle. Soundit oli hyvät,
suorastaan mielenkiintoiset.
Hieno alku, upea lopetus.
Laulu on hieman liian jotain mun makuuni..
mutta varsin kuunneltava kappale.
0   +1 +2
 
6
Vähän tylsää... Nyt menee ohi ihan tosissaan... En saanut ainakaan itse tästä mitään irti...
0   +1 +2
 
9
DevilHippie 29.03.2007
Tosi mukavankuulosta fiilistelyä rankalla kädellä. rokkaa! \../_
0   +1 +2
 
8
jeah. lisää bonefleshdollsia! Ja sama mihin edellisessä biisissä jäätiin jatkuu tässä. Jatkuu muuten hyvin. Sekoitatte musiikkiinne tyylejä melkein yhtä tyylikkäästi kuin Nuclear Rabbit konsanaan, kannattaa muuten kuunnella. Enemmän sekoilua olisi voinut tähän ympätä, se on minusta teidän vahvin valttikorttinne.
0   +1 +2
 
Piru Kange 15.03.2007
Melkoista örinää, ja örinästä en oikein kauheasti piittaa. Herkullisiakin juttuja täältä löytyy, esimerkiksi se "progeileva" kitaratilutus, joka kestää vain hetken. Miksi se ei kestäsi hieman kauemminkin? Noh, tuossa about kahden minuutin jälkeen alkavassa kitarointiosiossa on myös ihan herkullisen kevyt ote. Pidän siitä. Muutenkin tykkään näistä kevyimmistä osioista enemmän. Mutta se on vain minun mielipiteeni. Vähän sekavaa kamaa kuitenkin, eri osioiden yhdistäminen ei ihan täyspainoisesti luonnistu.
0   +1 +2
 
bize 08.03.2007
Mielenkiintoinen aloitus, joskin vähän venytetty. Nuo örinät ei minulle oikein toimi. C-osassa hyvä ajatus, mutta kitaristi olisi voinut soittaa selkeämmin.
0   +1 +2
 
slvs 13.02.2007
Intro oli turhan pitkä. Liian örinää meikäläisen makuun. Ei pärjää banaanipiisille.
0   +1 +2
 
Beetlejuice 07.02.2007
ei oikeen uppoa minuun tämmönen,mutta kai tässä jotain on jos albumikin on liikkeitten levityksessä
0   +1 +2
 
7
Valhalla 15.01.2007
Jotenkin tuntuu, että musiikkityyli ja laulu eivät oikein sovi toisilleen. Ja nuo humppapätkät tuolla välissä? Outoa kamaa
0   +1 +2
 

Sivut: 1 2 3 ... 5 6 7

Viimeisimmät kuuntelijat

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.