chILL



UUTISET:
-Äänestä chILL Alkupiste-kilpailun voittoon, palkintona keikka vuoden 2009 Provinssirockissa.

-"controlled chaos" saatavilla 12e seuraavista Tampereen musaliikkeistä: SWAMP MUSIC, EPE`S, PLATTA

-Äänestä chILL`n "manipulator"-videota Voicen GARAGE COUNTDOWN-kilpailussa

-Äänestä chILL`n "shallow waters"-biisiä Mikrofoni.net sivustolla

-Uudet kotisivut auki osoitteessa: www.chillpe.com

-Voit ostaa "controlled chaos"-levyn MP3-tiedostoina TÄÄLTÄ... tai vaihtoehtoisesti tilata levyn sähköpostitse.

-Lisätty 3 uutta biisiä & albumin mixeri maistiasiksi.

-chILL:n controlled chaos-levyn on miksannut Sami Koivisto. (miksannut mm. Nicole, Waltari, Sotajumala, Deathbound, Havoc Unit.. )

ARVOSTELUT:
-Stalkermusic 4/5
-desibeli.net
-Noise.fi 3/5

BONUKSET:
-chILL B-puolet
-chILL:n MySpace sivut

VIDEOT:
-Manipulator - video

LIVE-VIDEOITA:
-Twist the Knife feat. Miona-Pekilorok 2008, Mänttä
-In a Bad Place-PekiloRok
-Freeride - 12.7.06 Tampere

KUVAGALLERIA:
Kuvat

SÄHKÖPOSTI:
chILLpe@hotmail.com

KOTISIVUT:
www.chillpe.com

Jäsenet:
laulu: Jouni Rantanen
rummut: Mika Rautiainen
basso: Helend Jantsikene
kitara: Eero Koivu
kitara: Miska Rautiainen


Laitteet: Ibanez 7-kieliset kitarat ja 5-kielinen basso, ENGL Powerball, Marshall 1960A 4x12", ENGL Fireball, ENGL Standard E 212 S, Hartke 3500, Pearl, Tama...

Vieraskirja
Inhale: Olitte mahtavia cityrockissa! diggasin keikastanne!

Jopo/chILL: niin tosiaan chILL`n uudet sivut: www.chILLpe.com

Lauvra: törmäsin helluuun rookakaupassa ja alko heti soimaa connected päässä. ei millää malttais odottaa seittemään, nähää illalla pojat!

Sanna/Nuorten Tampere: Moi! Käykää lukemassa haastattelu ja noitarockin raportti, http://www.nuortentamper e.fi/index/nuoret/verkko toimittajaksi/musiikki/c hill.html. Kiitos haastattelusta ja terkkuja! :)

DeFtOnEs: Keikka treella oli oikeen hyvä mutta vähän lyhyt = ( viellä ois jaksanu riehua muutaman biisin... = )

Jopo/chILL: Kiitoksia vaan koko treen yleisölle... oli helvetin hauskaa!

pauli (sieltä takaa): Kiitos mahtavasta keikasta jätkät (ja tyttö) :)

asd: ihan menevää musaa

muu: tänään noitarockiin joka on muuten ihan PASKA tapahtuma vaikka tää chiLL kuulostaakin ihan hyvältä :D

DeFtOnEs: Reliconin uusi demo julkaistu ja uudet sivut (vanhalla osotteelle) käykääpä kattomassa... WWW.RELICON-BAND.COM

DeFtOnEs: ok = )

Jopo: Juu kai me soitetaan rusinniemirokissa tänä vuonna... ja haluisin kyllä nähdä videomatskua jos löytyy kun ei juurikaan paljoo muista keikasta :)

DeFtOnEs: Niin juu kuvasin vähän video pätkääkin sieltä keikalta...äänen laatu ei kovin hyvä...mutta oisko teillä jotain käyttöö niile...?

DeFtOnEs: no juu hämärästi kuulosti tutulta kyllä ja pokoilu onnistu senkin tahtiin hyvin...! = ) mite ootteko rusiniemirockiin menossa soitaan?

Jopo: Kiits kiits... se on biisi nimeltä "ARMY OF THE SUN" levyltä: ROADRUNNER UNITED

DeFtOnEs: Juubelista Welhon keikka oli kyllä perkaleen kova...= ) semmosta olisin kysyny että mikä se cover biis oikeen oli...meni siinä riehuessa vähän ohitte....

r-otta: <3

menijo: Welhon keikka oli kova, kuulo meni ja en muista mitään.

miska: siis welhon.. tätä se teettää kun pimeessä kirjottaa eikä nää näppäimistöä :D

miska: kiitos vaan kaikille wekhon keikalla olleille! ja noista paidoista ei oo ainakaan mulla tietoa, mutta toisaalta nyt vois olla hyvä sauma tehdä ne.. pitää ottaa puheeks

ED: kuulin taas sivu korvalla siitä paita jutusta? onko miten ajankohtaista?

s: loistavaa jätkät,welho tupaten täynnä,while oli niin odottamaton,iso kiitos

DeFtOnEs: jumatspuikulainen....jät kät puskee keikkaa huolella..Aivan loistavaaa!!!!! Maailman valloitus on jo lähella..= )

: mänttääää...:P

harju: ootte täs välis levyn saanu pihalle, right on! täytyy hoitaa se jotenkin itelle

Jopo/chILL: Tuota en ole ihan varma siitä ruskarokista... ei oo kai lyöty lukkoon mut veikkaisisn että joo..?

Jopo: Jeallous much, what?

sebaluz: äijät bro, opetelkaa soittaa !

kimi: vitun paskat

: ootteko rusiniemi rokis jos se o``??????

Jopparainen/chILL: Käykääpä katsomassa chILL`n musavideo biisistä: "manipulator".

DeFtOneS: Relentionin keikka 13.5 tre tulli klubilla...hyvän asian puolesta...http://petter isalminen.com/index.php? page=etusivu

juup: niemi on jääny levyn jaosta paitsi!!! :D

Jopo: Tottakai jos et ole vielä saanut...

mR: mulle yks levy?

CHILL-Playaz Entertainment: "controlled chaos"-levyn biisejähän tosiaan löytyy bändin myspace-sivuilta enemmänkin.

Jopo: tonta olisi samankaltaisuus mutta omalla äänellähän tässä kumminkin lauleskelen..

Jopo: :) ei nyt sentään mitään kuuria päällä... kyllähän mä tykkään deftonesista/chinon lauluista ihan helvetisti mutta nykyään kun esim. välillä vetelee vähän korkeampia nuotteja niin tulee monesti mieleen joku SNW:n kiekaisu... en väitä että täysin tiedostama

DeFtOnEs: onko sulla ollu joku white pony kuuri päällä vai mistä moinen = ) (edelleenkin se siis kuulostaa hyvältä )....vai onko vain täysin tiedostamatonta sisäistämistä tapahtunut... ? = )

Jopo: Kiitos joo piti kehittää perushuudon vastapainoks jotain korinaa kun ei kestä kunto eikä ääni... noihin filtti-vetoihin on haettu kovasti chinolaisen scream-saundia... + oon huomannu että levyn monessa laulukohdasta tulee mieleen the moreno

DeFtOnEs: shallow waters...laulaako jopolainen oikeesti noi filtti vedot....?!

DeFtOnEs: päivää...connectedissa.. .oli jotenkin tutun olonen laulu/huuto jibbo....kuulosti nimimerkiltäni...toimi todella hyvin... = )

Jopo/chILL: Jees eli Ruoveden Ravintola Popon keikka alkaa 22:00 että kerkeää vielä hyvin Metuja katseleen/kuunteleen 00:00 Lieraan.

CHILL-Playaz Entertainment: Joo huomasin kans että vähän päällekkäin menee mutta yritetään varmaan soittaa suht aikasin eli jos itsekin eksyis Metuja seuraamaan. T. jopo

Arttu: teillähän on keikka samaan aikaan ruovedellä, kun Metujalla on levynjulkkarit Lierassa samanapäivänä. Hö...

Hellu/chILL: Nyt meinaa punkkareilta käydä rahat vähiin, mut kyll niitä jossai vaiheessa tulee varmasti! Perkeleet vaan maksaa jonkunverran;D Mut me pistetää läppää tänne ja jokapaikkaan ku paitoja tulee!

fre: mites se paita projekti?onko paitoi tulossa?

Jopo/chILL: chILL`n Myspace-sivuille lisätty 2 uutta biisiä: "Fear" & "Manipulator".

Jopo/chILL: chILL`n levyjä löytyy nyt myös Welhon pubista & Wilhelmiinasta.

Jopo/chILL: Ottakaapa sähköpostilla yhteyttä jos haluatte ostaa uuden täyspitkän.

chILL: Nyt levyä voi ostaa cd:näkin 10 euroo kappale!!

jyybelström: nooo peeerkeles poijjaat... toimii kuin junan vessa. pekilossa viim nährää... oli kyllä kaikkien kehujen arvoista matematiikkaa eli matskua.. jaujau

Veijjo: www.mikseri.net/fatamorg ana <- tiukkaa alternative metallia kemistä

lerssi: NICE!!

Lepa: Helvetin tiukkaa matskua!!!!

DevilHippie: chILL top 40 metallilistalla jo nyt sijalla 6. Hyvä jätkäät! ja mksr top 40 löytyy myös helposti.

once: tykkäsin enemmän Twist the knifen edeletävästä versiosta, joka joskus tuli kuultua MELU:n levyltä... mutta laatutavaraa silti. Keep on goin' !

suski: JJJauUUHH! kuuntelin biisit ja tykkäsin. kunnon mättöö. odotan pekilon keikkaa. innolla.jees. katsellaan. \,,/

ööh.: ei kuulu mitään!

Tcom: Tuosta twist the knife biisin naislaulajan äänestä tulee mieleen Symphony of Sorrow (: Ihan siistiä musaa. Keep up the good work (,^^)_b

mR: Vitun raikasta.. thanks guys!!!

chILL: Levyjä ei ole vielä missään myynnissä. Meidän pitäs ensin painaa kannet ja teettää cd:t jossain monistamossa. Ja paidatkin on työnalla. Pidämme heti isoa meteliä kun levyt ja paidat ovat valmiita. Ja mietimme miten hoidamme niiden jakelun.

sze: missäs näit levyi on myynnis? ja lueskelin että joitakin paitoja olisi tulossa,nii mistä sellaisenkin saisi sitten kun niitä tulee?

DevilHippie: HUI SAATANA!! Tippa tulee linssiin ku kuuntelee tätä uutta settiä jätkät on nyt vittu tulessa ja palatte sinisellä!! Witun siisti logo!! Respect and Chiers! -Marek

Menijo: Todella kovia kipaleita!!

K: Loistava lätty! odotan innolla pekilon keikkaanne ja levynne ostoa =)

mustakaapo: cool, pekiloa odotellessa =)

CHILL-Playaz Entertainment: No mutta ostakaa levy, niin saatte HUIPPU LAADULLA!! :)

CHILL-Playaz Entertainment: Helvetti kun tuli huonolaatusena noi biisit!!1Perkele.. Ei jaksa laittaa kyllä uudestaan. :(

Miska: Ruovedellä tulee oleen yks keikka. Ja yks toinen on vielä varmistumatta.. pistetään tohon ylös vaikka sitten kun saadaan tarkempia päivämäätiä..Ja kiitos kehuista. :)

maiju: aivan mahtavaa!!! keikkaa??

mustakaapo: roxx, pittää yrittää keretä ottopoikaan..!

S: mitänkäs tuollaisen paidan voi itselleen saada?

Hellu/chILL: Paitoja tulee jossain vaiheessa, sitten kun se paitalaatikko pyörii jaloissa niin tänne tulee toki tarkempaa tietoo!;)

Miska: Mistäs keikasta puhut? hmm.. en tiedä mitä niistä on kuvattu? Ja Hellu tietää niistä paidoista, että mikä niiden tilanne on. Itellä ei tietoa. Kyllä ne on kai kuitenkin tulossa.

ja hei!: nii ja niistä tulevista paidoista!!

hei!: Laittakaa nyt ihmeessä se teijän keikka tänne näkyville!!

Miska: Biisit lähtee tässä lähi viikkoina miksaajalle. Ja siellä niitä säädetään joitakin päiviä. Ehkä sitä vois jotain klippejä pistää ainakin tänne mikseriin sitten ennen kun itse levy on "painettu".

Menijo: Jokos kohta saa kuulla niitä uusia kappaleita ihan valmiina? :) Odotamme jo innolla, me kaikki ! Drust me

Hellu/chILL: Rumpalit!! Tama Iron Cobra Power Glide olis myynnis, ottakaa yhteyttä jos on kiinnostusta!!

chILL: BEHRINGERIN NUPPI + HARTKEN VX KAAPPI

chILL: Kaikki soittajat ja punkkarit, Hellun beissikamat olis myynnissä, eli kaappi + vahvari, jos kiinnostaa niin ottakaa yhteyttä vaik tähän samaan paikkaan!;)

Joo: While on ihanan rokahtava kappale. En oikee nii no tykkää örinästä :)

chILL: Kiitos! :)

Minä: En yleensä kuuntele metallia, vai mitä lie tää teidän musiikki onkaan, mutta teillä on kyllä tosi hyviä biisejä :)

DevilHippie: =D Räjäyttäkää vv:ssä pankki, muna tulee hailumaan kuin "heinämies"

Miska: Miksailin tossa äskön noita uusia biisejä..pistin kompuraa muuten ihan vitusti! Aina vaan kuulosti paremmalta. :D

Jopo/chILL: taa tykätä mutta ei ole ainakaan mun juttu... eipä ihmiset tehdä tästä maailmasta pahempaa paikka elää kuin se jo on... kiitos & rauhaa. Jopo kuittaa.

Jopo/chILL: Onhan ilmiselvää että se nostattaa suuria tunteita pintaan kun joku hyökkää rakastamasi asian kimppuun eikä siinä mitään mutta välillä vain tuntuu siltä että osa oikein etsimällä etsii syitä vihata... pitäs kai vaan pyllistää & ottaa perseeseen, joku saat

Miska: ei vaan jaksa tommosta kapeakatseisuutta. :D

sama: alapää, eikä niinkään keskiäänet..

Miska/ chILL: tää Zero_G on pakko olla joku muusikoiden.netin punaniska. :D Isot pojat snonu että pitää olla keskiääniä ja kompuraakaan ei sais käyttää. :D Ei tällä apinalla taida olla mitään omia mielipiteitä? Ja itse asiassa noista biiseistä ennemminkin puuttu kunnon

Jopo/chILL: Ympärilläni ei ole ystäviä eikä vihollisia... ainoastaan ihmisiä. Ja voit uskoa että pidän silmäni auki.

Jopo/chILL: jep samaa mieltä noi on kyyl aika nihkeitä suorituksia myönnän kyllä...odota uusia biisejä tulossa ensi vuoden alussa niin katsotaan sit... mut vihaajathan vihaa vaikka mitä tekis.

Zero_G: Mitä ikinä tapahtuikaan lämpimille keskiäänille? oikeesti? Laulaja on selvästi kovin kovin läheistä kaveriporukkaa, koska on vielä bändissä, eikä osaa laulaa pätkänvertaa. Kompurat pienemmälle, samoin kitarat.

Twisted_karma: ja sielusi on minun pelini

TW_KA: koska silmäsi ovat minun peilini

Cale Soya: en näe silmiäni peilistä

Nimetön: niin siellä vilppulan keikalla huomenna.

niin suski taas kerran täällä heipä hei!: luvatkaa että soitatte did my time:n!

DevilHippie: niin joo, ja Distract resort on nykyään HeartCore ( pakko mainostaa ) ;)

Marek: Joo pian alkaa oleen keikkasetti kunnossa, joulun jälkeen alkaa rytiseen! täytyy tulla tsiikaan keikka!

MIka: 26.12. Vastavirrassa tarkotus vetästä melut ilmoille!

Billy Dark: järkätkääs tampereelle keikkoja.. ei jaksa mänttään asti lähtee prkl!

Miska: hyvä juttu!!! Vähän pelottaa että siellä on melko hiljanen ilta, kun on keskiviikko..mut toivotaan nyt että joitain eksyisi paikalle. :)

suski: wuhuu! tullaan kattomaan teitä morganiin :) koitetaan saada kunnon posse kasaan sinne... ;)

Miska / chILL: chILL soittaa 21.11.2007 Morgan Kanessa / mänttä. Se on keskiviikko..pistäkää sanaa eteenpäin!

DevilHippie: chILL rocks and kicks ass like a PIRTU!!

Miska: Eiköhän me tehä, kun ollaan jo niin pitkään tehtykkin...miks lopetettas. :)

suski: okey okey. kiiitoksia kovasti kun vastailit nopeesti tänne! :) toivottavasti teette vielä pitkään musaa.

Miska: Ei oo tietoo noista hinnoista. En nyt usko että monesta eurosta puhutaan..Viimeksi kun olin joku aika sitten vastavirralla katsomassa bändejä, niin liput oli jotain 4 euroa.

suski: heheh. selma. täytyy kattoo jos eksyis jollekki teijän keikoista. olis vaan niin saatanan mukavaa päästä diggailee teitä. paljonko pitää maksaa että pääsee kattomaan teitä vastavirralle/vilppulaan ??

Miska / chILL: Sama Mikko on. :) Ja kiitos palautteesta.. 26.12.2007 olis keikka Tampereella VastaVirta- klubilla.. Ja tuolla Vilppulan nuorisotalolla soitetaan parin muun bändin kanssa itsenäisyyspäivänä.

suski: ..keikka? (jäi tuosta muutama kirjain johonkin homolaan..)

suski: pojat tekee asiallista musiikkia. \,,/ while vei sydämeni joskus silloin...saisinko kysyä että onko tuo masteroijaherra mikko herranen SE SAMA mikko herranen joka on joskus vaikuttanut Velcra-nimisessä bändissä??? niin joo, millonkas pojilla on seuraava k

Jopo: Housu ainakin muistaa kaikki chILL:n vintage-biisit mitkö itsekin ehtinyt jo unohtaan

soijan kale: third choice cola ohjelmisoon?

pilkkihaalari: loveee vitusti

Jopo: on se

Jopo: http://www.youtube.com/p rofile_videos?user=chill pe

chILL: Kun kopioitte ton linkin, niin poistakaa tuosta p rofile tuo väli, eli profile. Ja tuohon loppuun chillpe yhteen, ei chill pe.

chILL: Lisätty tuonne Fear sekä Manipulator rumpuvideot. http://www.youtube.com/p rofile_videos?user=chill pe

miska: On ollut varmaan jotain vanhempaa tuotantoa.

Nimetön: Swampista ostin eilen levynne :) (secoundhandista siis)

Miska: Tosta ylemmästä vieraskirjan linkistä löytyy pari videoo äänityksistä!

poikalapsi: eiku ei mitään, tossahan ne on X'DDD

poikalapsi: While :n lyriikat olis kiva jos löytäis jostain! 8>

ozzzi: Hangover Music Companyn eka sinkku on nähnyt päivänvalon! 2/3 ilmaiseksi ladattavissa www.mikseri.net/hmc ! ! !

Jopo: maanantain aloitan loppukirin äänityksiin... about to blow your minds people!

miSka: Jonkun pitäs tulla potkaseen meille perseelle vauhtia! :) Eiköhän jotain rujoutta saada tuossa joskus...

__: koska lisää biisejä?

Inhale: Tuli kyllä kylmiä väreitä teidän biiseistä! ei perkele!!

Jopo: Ei soiteta rusinniemirokissa tänä vuonna...

__: soitatteko rusinniemi rockissa?

Tiina: huippu uus biisi :)

miska: Oon jo unohtanu miten kitaraa soitetaan! :D

JonesK: Terveisiä SOAssa mainostuksen uhriksi joutuneelta.. Rok on!

miska: alku on lupaava. .. milloin alku alkaa... silloin kuin tasapaino löytyy.. no milloin tasapaino löytyy?.. silloin kun et tunne mitään. No mitä v..ua? mihin mun pitäs pyrkiä?

miska: musiikkia kun musiikkia, yks vi..n sama :D

ffff: Ei tämä ole metallia.............. poppia metallisilla mausteilla

inferno: kräääääääää

Ricky:

Ricky: täähän on hyvä

Ricky: täähän on hyvä

mika: vituiks menee ;)

Jopo: Recordings Activate!!!

miska: jaahas..!! Oliskohan aika aktivoitua?! Ja laittaa äänitykset etenemään...nyt tehään sitten rouheeta, eikä nussita pilkkuja,

HenKKaZzZ: tämähän kuulostaa varsin lupaavalta.

Henri: tää on ihana kappale tää define me

miska: Butthole surfers

Mainstream 85: pelimiehestä löytyy pari versioo tumalta minidisciltä :D

maija: no kappas keppas vain muuten.

ässä: koska uutta biisiä tänne?

Jopo: niin toi pelimies ei oo niinkään chILLin biisi vaan Jopon & kuten tarkkakorvaisimmat ehkä ovat huomanneet niin tuossa Black Snow:ssa on In A Bad place:n riffi siinä junttakohassa keskellä

maija: Hehhe, multa toi pelimies varmaan löytyy joltain cd:ltä :D

Joona: Todella hyvää musiikkia

juuh: Hyvin menee

hieno: tykkään

mika: pelimies on varmaa kuopattu syvälle maan sisään :)

mika: pelimies on varmaa kuopattu syvälle maan sisään :)

maija: onko tänne mahdollista saada muita vanhempiakin biisejä kuin tuo while? esim in a bad place, tai sokerina pohjalla pelimies :D

Miska: Juu tosta kuvanlaadusta en nyt tiedä, mutta ainakin ääni on dvd tasoa! :)

peccath: Dvd-laatuinen livevideo ;)

chILL: http://www.youtube.com/w atch?v=eGTuFDqM6LY

Margitta: Toimivia biisejä.Harmi, odottelin teitä pekiloon.Mutta paikataan asia raahautumalla teidän seuraavalle keikalle.

Mari: Kivan kuullosta toi teidän musa vaikka en yleensä tän tyylisestä kauheesti piittaa. Ihan jees!!!

chILL: jossain 13-15.00

ansku: vielä pitäis kysellä että monenko aikaa se huominen keikka on? :]

ansku: täytyy katella huomenna jos saisin jonkun kaveriks niin kyllä sinne vois tulla. :)

Miska: Ei kyllä osaa sanoa. Pitääkin selvittää toi...Luulis että ei ne ketään pois aja jos sinne tulee?!

ansku: onko toi amiksen keikka sellanen että sinne voi tulla kuka vaan, vai pelkästään ne ketkä on amiksessa? olis sinne nimittäin kiva päästä. :'>

Miska: Poistin Black Snow biisin koska siinä oli ihan paskat soundit! Uus tulee myöhemmin.

chILL: Keikka: Melun klubi-ilta 3.2.2007 Ravintola Welhossa, Mänttä.

chILL: Keikka: 14.02.2007 - Ammattikoulu, Mänttä

Miska: Ei jylppy en mä mitään herneitä nenään vedä! :) Mistä niin olet olettanut? Oikeasti minua vain ja ainoastaan naurattaa tollaset kommentit! En ota niistä itseeni, miksi ottaisin? Sinunkin kommenttisi näillä bändien sivuilla on lähinnä ala-aste ikäisen taso

jylppy: Miska pyytää arvosteluja, mutta taitaa vetää herneen nenään niistä...?

HeartShapedBox: Aika stnan hyvä biisi toi uusin:)(Y)

[IF] Jari: No olipas kunnon ralli toi Black Snow. Juuri sopiva biisi äänenavauseen =). Toimii toimii, niin kun aina!!!!!!

Henull: Toij While ehkäpä paras näistä,ihan hyvää kamaa,

lisäys: jopo ja Grinfukker on yksi ja sama ruumis, mutta mielestä en menisi takuuseen!

Miska: Kuule nimetön! ..voisin lyödä vaikka pääni vetoa, että se on tuon meidän "laulutaiteilijan" omia päänsisäisiä keskusteluja itsensä kanssa! :)

Nimetön: leavenowandnevercomeback leavenowandnevercomeback leavenowandnevercomeback leavenowandnevercomeback

Nimetön: Äijät pyytää eka kommenttia, jos joku kuuntelee teiän biisejä... Sitten, kun biiseistä tulee kommenttia, tulee takasin tämmöstä: leavenowandnevercomeback ... Reilua..

Miska: 6 on todella vähän jos maailmassa on satoja tuhansia bändejä! :) Oon kuullut myös huhun että kitaraa soitetaan noin 100 000 bändissä?! Pitäsköhän lopettaa, kun sitä jo niin moni on aikaisemminkin tehnyt... Ja se on parempi! :)

TOTO: twist the knife nimisen biisin on tehny ainaki 6 bändiä aikasemmin... toivottavasti teijjän on parempi

humppi: toi black snow on melko kovaa kamaa....itselle tuli tosta kitarajutusta jotain kautta Sweet Dreamsin kertsi..... nopeenpana tietty...mut oikeesti kyl ihan hyvää matskua

Grinfukker: teen sulle reiän päähän mistä voit paeta

Jopo: lähtisin mutta et päästä...

Grinfukker: VITTUUN MUN PÄÄSTÄ!

Grinfukker: vittuun täältä

Jopo: leavenowandnevercomeback leavenowandnevercomeback leavenowandnevercomeback leavenowandnevercomeback

Miska: Ja lisää tulee! Ja se on hyvä!

jylppy: tommosia biisejä on maailma pullollaan...

chILL: ..on ollut vähän puhetta et tehtäs kokopitkä...täytyy alkaa valmisteleen juttuja ja kai tehdä se!

Puuu: Wooy. ihmeen hyvää musiikkia! ;)

mimmi: kaikki biisit mahtavia, näin hyviin artisteihin ei törmää usein!

heix*: while on aivan mahtava biisi

milZui: vittu ko osaa kirjottaa siis tää on ihan vitun hyvää musaa varsinki toi while!

milZui: täänihan vitun hyvää

DeFtoNes: kuuntelin ton streaming underin pitkästä aikaa ja voihan persaus että se on kova biisi ja noi välikohdat kruuna koko homma
Nimi:
Viesti:
 








controlled chaos-mixer Alternative Metal
Kuuntele
Download (128kbps, 10:38, 9,74Mt)   
controlled chaos-levyn mixeri.
1.connected 2.twist the knife 3.in between 4.below. 5.black snow 6.crossroads 7.fear 8.no more excuses 9.manipulator 10.shallow water 11.dead end of a chapter

K/a: 0 | | 0 ääntä | Kommentit! (1) | Lisätty: 08.03.2008



connected Alternative Metal
Kuuntele
Download (128kbps, 03:10, 2,9Mt)   
Uuden controlled chaos-levyn aloitusbiisi.
Kokonainen.

K/a: 8 | | 4 ääntä | Kommentit! (4) | Lisätty: 06.03.2008



twist the knife (feat. Miona) Alternative Metal
Kuuntele
Download (128kbps, 03:05, 2,83Mt)   
Uuden controlled chaos-levyn toinen biisi.
Kieroa ja kaunista.

K/a: 8 | | 2 ääntä | Kommentit! (3) | Lisätty: 06.03.2008



shallow waters Alternative Metal
Kuuntele
Download (128kbps, 03:20, 3,05Mt)   
Uuden controlled chaos-levyn 10. biisi.
Kokonainen.

K/a: 8.5 | | 4 ääntä | Kommentit! (4) | Lisätty: 06.03.2008


Copyright-huomautus:
Kaikki materiaali Mikseri.netissä on suojattu tekijäinoikeuksilla ja kansainvälisillä sopimuksilla.
Voit kopioida tätä materiaalia ja tehdä siitä kohtuullisen määrän kopioita VAIN omaan käyttöön.
Materiaalin UUDELLEENTUOTTAMINEN, LEVITTÄMINEN ja JULKINEN ESITTÄMINEN on kielletty ilman asianosaisen henkilön lupaa.