Side By Side

Despair | 26.06.2006 | Melodic Metal
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Juu, uusi biisi. Äänenlaatu on paska, tiedän. Joten ei arvosanaa sen perusteella, ok? Kiitos.

9,00   704 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

6
maw- 15.08.2006
Nuh, jotenkin tuo laulu on tässä taas semmoinen rampauttava tekijä~ Kitarointi tosiaan ihan vähän kompastelee siellä täällä, ja vähän reikiä tässä kipaleessa. Ei minun mielestäni niin hyvä suoritus kuin muut. Kitaraa tosin osaat soittaa pirun hyvin jopa minun kitaratuntemuksella katsottuna ;) Vokalisoinnin voisit muuten koittaa vetää kenties matalammalla äänellä tai sitten jättää pois? Ja vielä tuohon loppuun olisi sopinut pitempi fade outti ~
0   +1 +2
 
9
blindways 09.07.2006
Alussa tuo melodiä lähti melkolailla tökkivästi liikkeelle mutta meno lähti kovemmaksi laulun tullessa mukaan, biiseistä voisi saada oikeasti menestyvääkin kamaa, kunhan vaan saat lisää soittajia messiin. Jos viitsit niin laita kommentti myös meidän bändin biiseille/biisille :)
0   +1 +2
 
10
Heavenlytrolls 28.06.2006
Onpas ylläolijat pukanneet analyyttisiä kommentteja!

Trollit eivät osaa sanoa kuin

JAU!!!
0   +1 +2
 
HW 26.06.2006
Äänenlaadussa ei minunkaan mielestäni niin kauheasti valittamista ollut. Vokaalien miksaus oli vähän kehno ja rumpuja olisi voinut EQttaa ihan urakalla mutta muilta osin ei mitenkään kauhean huonoa.

Laulu ei kauheasti lämmittänyt. Äänenkäytössä tuntui olevan aika paljonkin teknisiä ongelmia ja melodia pysytteli piilossa koko kappaleen keston ajan. Eihän se nuotin vierestä laulaminen maailman pahin asia ole mutta olisihan se kiva jos edes joskus osuttaisiin nuottiin.

Kitarointikin kompasteli jonkin verran. Varsinkin noissa melodisemmissa kohdissa. Ja jos tämä oli melodeathia, niin miksi nuo kitarat olivat niin pirskatin iloisia?

Miksauksesta sen verran että tässä tuntui olevan ylätaajuuksia aikamoisen runsaasti. Niitä voisi vähän leikata pois sillä niiden liiallinen käyttö tekee kuuntelusta oikeasti tuskallista.
0   +1 +2
 
10
saguchi 26.06.2006
Teikäläinen on näköjään päättänyt syöttää "mahan täydeltä paskaa" kansalle, ja hah, tätähän kuuntelee ihan riemukseen!

Iloiset kitarat ja huutokin menee. Efektit + fadet menee juuri kohdalleen (taas nähdään, miten allekirjoittanut ei tiedä mitään mistään muusta kuin laulusta...).

Ei tuo äänenlaatu muuten mikään paskin mahdollinen ole. Nokka pystyyn.
0   +1 +2
 
10
saguchi 26.06.2006
Teikäläinen on näköjään päättänyt syöttää "mahan täydeltä paskaa" kansalle, ja hah, tätähän kuuntelee ihan riemukseen!

Iloiset kitarat ja huutokin menee. Efektit + fadet menee juuri kohdalleen (taas nähdään, miten allekirjoittanut ei tiedä mitään mistään muusta kuin laulusta...).

Ei tuo äänenlaatu muuten mikään paskin mahdollinen ole. Nokka pystyyn.
0   +1 +2
 
MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.