Wings of death

Dew | 11.06.2005 | Orchestral
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Pahisbiisi roolipelimusakilpailuun. Tosi synkkä. Tarkoituksellisen tökerö nimi, älkää lyökö.

9,58   2739 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

Ktaemsshar 08.05.2007
Tästä kappaleesta tuli vähän sellanen "murtunut sankari" -fiilis. Ja sitten sellanen "menettämisen kuva" tuli mieleen kanssa.
Kivat on jouset tuolla taustalla ja melodia on kanssa hyvä. Pahisbiisiksi aika järjestynyt, itse ainakin toivoin jotain epäjärjestyksellisyyttä. Kappaleessa jouset ja kellot ehkä ilmentää parhaiten tätä "pahuutta". Hyvä tämä on, eipä voi muuta sanoa.
0   +1 +2
 
10
cthulhu^^ 15.04.2006
suloinen.. <3 todella, todella suloinen ja aivan ihana.
0   +1 +2
 
9
Modnar 21.02.2006
Erittäin tasokasta, mutta kuten tässä ollaan jo mainittu, ei tämä pahis vaikuta kovinkaan pahalta, ilkeältä ja julmalta vaan enemmänkin surulliselta. Mutta onhan pahiksillakin heikot hetkensä, milloin he harhautuvat pahuuden tielle. Mahtipontista, haikeaa, massiivista. Toimii hyvin.
0   +1 +2
 
10
kaneheinonen 04.02.2006
Upeaa.. Ei voi muuta sanoa, kun tällaista kuulee 15-vuotiaan tytön säveltämänä..
0   +1 +2
 
aleksi 03.01.2006
tää on kyllä upea, pakko myöntää. intron hyppäisin yli ja alottaisin suoraan 0:49 missä harppu tulee mukaan. mutta minä olenkin levoton, enkä ymmärrä maltillisen rakentelun päälle.

aikaisemmat kommentoijat ovatkin sen jo todenneet, mutta ei tämä pahis kovin pahalta tunnu. surulliselta enemmänkin. riippuu tietty stoorista, pahuushan voi olla hyvinkin surullinen juttu. ja sellainen kommentti, että wings of death on vanhan tietokonepelin nimi. mutta se kritiikistä. tämän biisin kohdalla huonot asiat painaa vaakakupissa 12 g, hyvät asiat 48 kg. toivottavasti intosi ei laannu vaan jatkat musiikintekoa vielä pitkään! :)
0   +1 +2
 
10
m.räty 28.08.2005
oh. nättiä tunnelmointia..
tosin kuten edelläkin mainittu,
ei oikein pahisteemana toimi.
jostain syystä tuli mieleen ff7.n kohtaus jossa
aeris saa sepirothin isosta puukosta..
kiintolevylle menee visusti talteen.
0   +1 +2
 
10
Ceekayed 08.07.2005
Jouset soi todellakin loistavasti. Eikä tämä nyt niin synkkä kyllä ole, että ihan pahisteemaksi menisi - liikaa mollipainotteisia melodioita. Mutta ei tästä nyt valittamisen sanaa löydä, vaikka kuinka etsisi. Eli - mikserin orchestral -tason huomioon ottaen - täydellistä. Pahoittelen, saitte uuden fanin.
0   +1 +2
 
SaastanenHippi 27.06.2005
Hieno teos kyllä, mutta minulle ei jostakin syystä kuitenkaan mikään pahis tästä tule mieleen. Ehkä paremmin sopisi roolipelin alkudemoihin tms. Meiningin pitäisi olla vielä 10 kertaa mahtipontisempaa ja jonkun verran nopeampaa, jotta roolipelin loppupahikset vaikuttaisivat pelottavimmilta pelitilanteessa.

Mutta hieno sävellys, vaikka hieman yksitoikkoinen onkin. Hienosti jouset soi :)
0   +1 +2
 
10
vizitti 14.06.2005
Maailman, ehkä jopa Suomen hienointa!
0   +1 +2
 
10
A.D.I.D.A.S. 12.06.2005
oli vielä pakko kommentoida tätä yhden kerran kun kuuntelin vielä uudestaan niin pakko sanoa että tää on kyllä todella loistava... !!!
0   +1 +2
 

Sivut: 1 2

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.