Dismay


Melankolista death metallia. Yritämme välttää kaavoihin kangistumista, vaikka omaperäisyys hankalaa välillä onkin. Soittotaidolla masturbointi ei ole tarpeen, vaan homma yritetään perustaa hyville biiseille.

Historia: Osa väänsi CoB&In Flames covereita jo viime vuosituhannella. Vuodesta 2000 saakka kokoonpano ja musiikkityyli ollut nykyisellään. Salenius hyppäsi kelkkaan 2003 kesällä. Eka demo ulostui 2002, toinen 2005 alkuun. Suominen otti hatkat kesällä 2006. Tilalle kaksi miestä, Ville ja Mikko nro. 2. Nyt on kova sakki. Keikkaa on ollut ja tulee olemaan.

Jäsenet: Mikko Nurmi - Laulu, Mikko Rauvola - Kitara, Ville Ormanto - Kitara, Henri Sund - Rummut, Antti Rauvola - Koskettimet, Masi "Tuomas" Salenius - Kitara, Jani Rämö - Basso


Laitteet: Mitä niitä nyt on. Peaveyä, Fyriä, Hartkea, Rolandia, Paistea ja Sonoria. Niin ja Shure.

Vieraskirja
Kodari: Noni!! We want more biisis!

Argyle: Jengi on käyny diggailees. Katos katos. Ollaan tyrkytetty vanhoja demoja, mutta ei kuulunut mitään. Uutta nauhotellaan tämän vuoden aikana. 5 valmista biisiä joista 3 on treenattuna.

Ydin-X: saisko jo uutta :D:D..

Sköök: Oottekos demoo tyrkyttäny minnee isompii yhiöihin? tää menis mainiost siin enskan ja inomniumin rinnal autos ^^

SIAR: Tsekkaa Time To Wake ja arvostele ! Kiitos!

olutvatsa: Kyllä potkii hienosti.
Nimi:
Viesti:
 




Uudet kotisivut auki osoitteessa:
www.dismay745.com

Lataa uusi demo Seclusion kokonaisuudessaan:
Download WAV-files (211mb)
Download MP3-files (30mb)





A Structure of Flames Melodic Death
Kuuntele
Download (160kbps, 03:35, 4,11Mt)   
Kappaleen sanat   
Sävel Ormanto & sanat Rämö.

K/a: 9 | | 2 ääntä | Kommentit! (2) | Lisätty: 21.10.2008



Covered in White Melodic Death
Kuuntele
Download (160kbps, 04:25, 5,07Mt)   
Kappaleen sanat   
Sävel Rauvola & sanat Rämö.

K/a: 7 | | 1 ääntä | Kommentit! (1) | Lisätty: 21.10.2008



Cured by Silence Melodic Death
Kuuntele
Download (160kbps, 05:04, 5,81Mt)   
Kappaleen sanat   
Sävel Ormanto & sanat Rämö.

K/a: 8 | | 1 ääntä | Kommentit! (1) | Lisätty: 21.10.2008



Subdued Melodic Death
Kuuntele
Download (160kbps, 03:08, 3,6Mt)   
Kappaleen sanat   
Sävel Rauvola & sanat Rämö.

K/a: 9 | | 1 ääntä | Kommentit! (1) | Lisätty: 21.10.2008



Trust in Vain Melodic Death
Kuuntele
Download (160kbps, 05:23, 6,18Mt)   
Kappaleen sanat   
Seclusion -demon päätösraita. Sävel Rauvola & sanat Sund.

K/a: 9.5 | | 2 ääntä | Kommentit! (2) | Lisätty: 21.10.2008



Evening Melodic Death
Kuuntele
Download (160kbps, 04:35, 5,25Mt)   
Kappaleen sanat   
Raining Red-lätyn toinen varsinainen veisu. Itse demolta tähän löytyy akustinen intro erilliseltä raidalta. Hidasta on. Ja synkkää.

K/a: 8.7 | | 25 ääntä | Kommentit! (27) | Lisätty: 19.12.2005



Elitistic Behaviour Patterns Melodic Death
Kuuntele
Download (128kbps, 03:09, 2,9Mt)   
Kappaleen sanat   
En tiedä mitä hittoa täällä tapahtuu, mutta tämä kyseinen kappale hyppäsi juuri Mikseri.netin metallilistan kärkeen, ja kokonaislistallakin ollaan sijalla 6. Hämmentävää, kun huomioidaan biisin olleen jaossa jo pari vuotta. Mukava kun kelpaa! Raining Red-demon aloitusrykäisy. Äänitetty, miksattu ja masteroitu omakätisesti treenikämpillä. Ensimmäinen vakava yritys asian tiimoilta.

K/a: 8.1 | | 93 ääntä | Kommentit! (145) | Lisätty: 07.04.2005



The Empty Room Melodic Death
Kuuntele
Download (160kbps, 05:58, 6,84Mt)   
Kappaleen sanat   
Vanhan Eyes Closed demon avausraita uudelleen masteroituna, nyt kun tiedetään mitä masterointi tarkoittaa. Osa "Jaakolle kanssa"-projektia. Eli laulajalle piti naista saaman.

K/a: 8.1 | | 8 ääntä | Kommentit! (3) | Lisätty: 12.04.2005



Dying Sun Melodic Death
Kuuntele
Download (160kbps, 05:24, 6,2Mt)   
Kappaleen sanat   
Eyes Closed demon kakkosraidan remaster. Lätyn nopein ja rankin vääntö.

K/a: 9.4 | | 10 ääntä | Kommentit! (1) | Lisätty: 12.04.2005



The Waltz Melodic Death
Kuuntele
Download (160kbps, 03:42, 4,24Mt)   
Kappaleen sanat   
Eyes Closed '02 - demon kolmas, hieman hölmösti nimetty kappale uudelleen masteroituna. Ensimmäinen valmis Dismay-veisu koskaan. Eli ikää kappaleella lienee vähintään tuollaiset 7 vuotta.

K/a: 9.3 | | 3 ääntä | Kommentit! (0) | Lisätty: 12.04.2005



Ernst Neumann in Memorium Melodic Death
Kuuntele
Download (160kbps, 04:00, 4,58Mt)   
Malja Hänen muistolleen. Eyes closed demon päättävä instrumentaali ja jälleen uudelleen masterointi siitä. Automainosmusiikkia. Odotamme Ladan yhteydenottoa.

K/a: 8.7 | | 3 ääntä | Kommentit! (0) | Lisätty: 12.04.2005


Copyright-huomautus:
Kaikki materiaali Mikseri.netissä on suojattu tekijäinoikeuksilla ja kansainvälisillä sopimuksilla.
Voit kopioida tätä materiaalia ja tehdä siitä kohtuullisen määrän kopioita VAIN omaan käyttöön.
Materiaalin UUDELLEENTUOTTAMINEN, LEVITTÄMINEN ja JULKINEN ESITTÄMINEN on kielletty ilman asianosaisen henkilön lupaa.