S.I.T.O.S.

Formed | 15.12.2003 | Nu-Metal
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Firstbornin 3.biisi

Self-involved Thoughts Of Sex=SITOS

Kiva biisi tosi elämästä. Naistenmiehet, itkekää kuullessanne.

8,72   4200 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

setä wilbur 29.08.2005
en minä muusta mutta mitä helevettiä työ siällä vessassa teette?
0   +1 +2
 
8
Kekkilä 01.11.2004
Biisin alku sais kyllä olla vähän lyhyempi ku alkaa pänni noi vingahdukset mutta muuten menvä biisi ;).8
0   +1 +2
 
7
NeverSayYes 07.10.2004
Jahas, tässä on nyt mun mielestä paljon hyvää ja paljon huonoo. Erittäin hyvää on rumpalin työskentely, mukavasti basari napsuu ja hyvällä saundilla vielä. Samoin kitaroissa on hienoja kuvioita. Laulu jää jotenkin lepsun oloseks, enemmän asennetta siihen. Soitossa on ideaa ja intro oli muuten hieno. Englannin lausuminen on vähän turhan mika häkkinen -tyylistä. Pientä raivoo tähän kaipais että tulis jotain tarttumapintaa. Ja toi on aika korni toi biisin nimi.
0   +1 +2
 
9
niilo 07.10.2004
Asiallinen intro: hyvät kitarasoundit ja löysäranteisen kuulosta rapsutusta. Rumpusoundit vähän lussut. Kaksi kitaraa on aika kivasti sovitettu mutta pannaus äärilaitoihin meinaa sattua päähän. Laulu on kauttaaltaan aika hissuttelua, kylä tällaisessa musiikissa pitäisi kitarisat näkyä. Kyllähän tämän mielellään paristi kuuntelee kun ei ole mitään kuitenkaan mitään tusinakamaa. (kommenttirinki)
0   +1 +2
 
7
Haupitsi 07.10.2004
Tämä ei tarjoillut mitään uutta, mutta eipä sitä tee suurin osa muistakaan biiseistä. Olikos siellä pieniä temponytkähdyksiä ja välillä tuntui, että komppikitara ei pysynyt ihan mukana dempauksissa. Laulaja kuulosti aika elottomalta tai tönköltä ja lausui hän kuin mikäkin venäläinen. Sanoma ei tullut ihan selville, kun laulu hukkui hieman muiden alle.
0   +1 +2
 
8
fallen_angel 07.10.2004
tässäkin soundit on ihan toimivat, kaikki balanssissa hyvin. tän rytmityksestä tykkään, mukavan laahaava tunnelma, paitsi chorukses sit alkaa tyktiys. en osaa paremmin sanoa kun en tällästä kuuntele, vaikkakin mikserissä alkanu tulla tutuksi jo raskaampi soundi.
0   +1 +2
 
Alku oli aika kitaran rääkkäystä ja sen jälkeen alkanut riffi oli aika tylsä, niinkuin koko biisi oikeastaan. Tää on taas tällästä "särö korvaa laadun" -rokkia. En keksi yhtään mitään positiivista sanottavaa tästä biisistä.
0   +1 +2
 
Pitk 03.08.2004
Asiallisen psykoottinen alku ja uhkaava yleistunnelma.

Laulu jää (tässäkin) turhan taakse. Lujemmalle!

Aika hämärä tamburiini.

Myös väliosassa hyvää kitaraa.

Basariosastolla Metallican tuoksua...
0   +1 +2
 
9
ÄSSÄ poika 03.08.2004
biisissä on alussa tosi pornot skitta rääkkäykset.Laulajan ääni ei ehkä ole mikään Antti tuisku mutta sopii biisiin kuin...hanska käteen!Hyvää muzakkia
0   +1 +2
 
8
MbS 03.08.2004
Jo toinen biisi mistä diggailen pitää kai liittyy fani listalle. Tässä on ehdottomasti tarpeeksi energiaa.
0   +1 +2
 

Sivut: 1 2

Viimeisimmät kuuntelijat

Löytyy soittolistoilta

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.