Sivuainevalinnan Vaikeus

Juho L | 01.04.2004 | Progressive Rock
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Eläköön progressiivinen rock!

Sivuainevalinnan Vaikeus
a) Torviprologi
b) Raskas aamu
c) Kissa katoaa metsään
d) Eno löytää salaperäisen marjan
e) Mummo tulee kylään
f) Krapulasta voi selvitä hengissä
g) Ainevalintojen realiteetit

Rakkaudella tehty kappale. Hiottu viikkoja. Joskus tulevaisuudessa versio oikealla bändillä. ELP- ja Pink Floyd-vaikutteet ovat selvästi kuultavissa.

9,14   2251 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

9
dj_r 07.01.2007
Mahtava progebiisi, varsinkin akustinen outro! SOundit huippuluokkaa, huomaa että vaivaa on nähty. Lisäplussaa kappaleen osien nimistä, niiden tunnelmassa yhdistyy Pekka Pohjola ja YUP..
0   +1 +2
 
10
par_sakaali 28.03.2005
Hyvä biisi
Varsinkin "Eno löytää salaperäisen marjan" :D vai mikä onkaan, on mahtava. siis kohta joka lähtee 3:10
0   +1 +2
 
10
par_sakaali 09.04.2005
Millä oot muuten rummut tehny biiseihis?
0   +1 +2
 
9
Lowborn 23.06.2004
Kovasti oot nähny vaivaa ja tehny hyvän biisin. Alku oli kuitenkin liian ELPpimäinen, siitä miinus, mutta osat nivoutuivat hyvin yhteen. Tän kun kuulis oikeella bändillä esitettynä.
0   +1 +2
 
9
Baarimikko 16.07.2004
Hitonmoinen pläjäys. Pidin eniten alun vyörytystä seuraavasta suvantokohdasta, erinomainen. Mutta hieno teos muutenkin. Huomaa, että ELP:tä on kuunneltu.
0   +1 +2
 
9
C-Thru 02.04.2004
Tää on ihan älyttömän kova! Lisää turea progea mikseriin, sanon ma.
0   +1 +2
 

Löytyy soittolistoilta

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.