|
www.kaytanhousuja.com
Historia:
Yhtye on perustettu huvikseen mahdollisesti vuonna 2000. Sittemmin on tehty musiikkikappaleita huvikseen. Assemblyjen musiikkikilpailuissa kappale on pari kertaa päässyt finaaliin.
Jäsenet:
Mikko Vilunen & Sebastian Laitinen
Idolit/vaikutteet:
YUP, Leevi&TheLeavings, CMX, Faith no more
Laitteet:
Korg Triton. Shure SM57 ja SM58. Proteus. Pari huonoa tai kohtalaista kitaraa
03.05. 22:04
aijai:
Liikunnanopettaja kertoo
aika selvästi mun
liikunnanopettajastani.
=)
28.04. 23:48
-BLS-:
hahahhaa homoristo on
mahtava
05.04. 22:14
asdasd:
ootte ihkui
16.03. 21:50
Sulev Silmädekametristä:
Raunioista alkaa nousta
kukkasia. Kuka poltti
Siperian? Emme tiedä.
Emme tiedä.
28.02. 14:15
YETI 1:
ihan BEST
|

|


|
Kuvaus söpöstä diktaattorista ja hänen tekemistään uudistuksista. Kappale halveksii demokratiaa ja on sitä mieltä että totalitarismi - siinä sitä vasta jotakin on.
|
|
|

|
|
|

|


|
Vakavahenkinen kappale suvaitsemattomuudesta. Melodis-harmonisten tekijöiden sijasta tässä kappaleessa paino on ehkä enemmän menevyydessä.
|
|
|

|
|
|

|


|
Kappale ottaa kovasti kantaa kansanterveydellis-koulutuksellisiin asioihin. Tällä kertaa ei kuulosta yup:ltä vaan cmx:ltä.
|
|
|

|
|
|

|


|
Kuulostaa ehkä hieman liikaakin YUP:ltä, vaan eipä haittaa. Otetaan kantaa ruokottomaan seksuaalikäyttäytymiseen.
|
|
|

|
|
|

|


|
|
Kaljaa ainiaan v4.7% |
Rock
|
Olut on maailman ehdottomasti suosituin alkoholia sisältävä juoma.
Suomessa nautituin olut on kansainvälisen valtasuuntauksen mukaisesti vaaleaa, kullankeltaista lager-olutta, mutta myös tummemmat ja tuhdimmat oluet ovat meillä löytäneet ystävänsä. -Panimoliitto
|
|
|

|
|
|

|


|
|
Kun minusta tuli mies |
Rock
|
Tässä kappaaleessa kerrotaan nuoren miehen suunnattomista paineista, jotka ovat kertyneet sen seurauksena, että neitokaiset, varsinkin nuorella iällä, tapaavat viehättyä ns. elostelijoista. Syytä ei ole kuitenkaan ahdistua, vaan toimia päättäväisesti ja tarkoitushakuisesti. Voi olla että kappaleessa myös ollaan hieman sarkastisia. Kannattaa yrittää kuunnella tarkasti jos vaikka löytäisi sitä (sarkasmia) jostain kohti.
|
|
|

|
|
|

|


|
Kun joulukin on yksinäinen, niin on aika lopulliselle ratkaisulle.
|
|
|

|
|
|

|


|
Eipä tässä kappaleessa mittään sen ihmeempää oo. Yksinkertainen melodia ja vähän leevimäiset sanat. Huono toteutus ja sen semmosta.
|
|
|

|
|
|

|


|
|
Kerran lähdin baariin |
Rock
|
Kaunis kertomus siitä, kuinka ravintolassa on syytä käyttäytyä ja mitä hyötyä kyseisestä käyttäytymisestä on.
|
|
|

|
|
|

|


|
|
Dhesus kivitetty saatana |
Ballad
|
Balladi tai ei, niin kappale kertoo ns. harmituksesta ja yrittää olla melodinen.
|
|
|

|
|
|

|


|
Kappaleessa hieman räppäillään raptori-tyyliin, puhutaan härskejä ja uhotaan. Välillä soi särökitara.
|
|
|

|
|
|

|


|
Poppis-kappale, jonka sanat kertovat populistiseen sävyyn oluen juomisesta.
|
|
|

|
|
|

|
Copyright-huomautus:
Kaikki materiaali Mikseri.netissä on suojattu tekijäinoikeuksilla ja kansainvälisillä sopimuksilla. Voit kopioida tätä materiaalia ja tehdä siitä kohtuullisen määrän kopioita VAIN omaan käyttöön. Materiaalin UUDELLEENTUOTTAMINEN, LEVITTÄMINEN ja JULKINEN ESITTÄMINEN on kielletty ilman asianosaisen henkilön lupaa.

|