King Fear and The Court of Wolves tekee Glitchillä sävytettyä Industrial Metallia jossa on vahvat Ambient vaikutteet läsnä. Jotkut sanovat että kuulostaa Doom Metallilta, vaikka temmot on pari kertaa nopeammat kuin doomissa noin normaalisti. Nopeaa doomia Hardcore ja Industrial vaikutteilla? Se ja sama.
Historia: Julisti olemassaolonsa vanhemman bändin tuhkasta noustuaan vuonna 2005 juhannuksena. Takana on yksi EP, kolme albumia, ja lisää on tulossa. Ikävä kyllä.
Jäsenet: J. King (Bass, Additional Guitar, Programming, Sound Design, Spoken Word)

Alex (Vocals, Screams, Growls, Percussion)

El (Lead Guitar, Piano, Synthetizers, Backing Vocals)
Laitteet: 5 Kielinen Basso, 7 Kielinen De Armond, 5 Kielinen Ibanez, Vitusti Säröä (Basspod XT, POD 2, Metalzone, Ibanex FZ7, Pari Modattua Pedaalia, Vitusti Plugareita), Korg Triton Extreme, Huudot ja Rääkynät (Shure & AKG), Rummut & Improvisoidut Perkussiot, Samplitude 9 (EMU äänikortti ja vino kasa plugareita), kasa mikkejä, ja viisi circuit bendattua casiota (SA-1, CT-660, ect...)
Tilastot: 12 seuraajaa, 0 kuuntelua

Perustaja: Jon K.F.

MIKSERIN KING FEAR SIVUSTOA EI PÄIVITETÄ ENÄÄN. LISÄÄMME PARI BIISIÄ TÄNNE KOLMANNELTA LEVYLTÄ JA JÄTÄMME SIVUT SIKSEEN. KAIKKI NYKYISET JA TULEVAT JULKAISUMME ON DOWNLOADATTAVISSA WWW.KINGFEAR.COM OSOITTEESTA.



Kuuntele vastaavia

Artistilla ei valitettavasti toistaiseksi ole kappaleita Mikseri.netissä.
Voit halutessasi kuunnella kappaleita artisteilta, jotka ovat merkinneet tämän artistin vaikutteekseen.

Voit myös lisätä omalle kotisivullesi soittimen, joka soittaa tältä artistilta vaikutteita saanutta musiikkia.
Lisää vaikutesoitin sivullesi

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.