Yksin

Laura Moisio | 15.12.2010 | --
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Uusi äänitys, uusia jutskia.

10,00   1454 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

pommikaitsu 26.01.2012
lyriikat alusta asti bueno. vie mukanaan ja musa vastaa tunnelmaan oikein kivasti. laulussa joitain sanoja jotka ei tule kunnolla artikuloitua mutta niitä ei ole montaa. laulu soundi erittäin kiva kuten koko biisi.
samettia korville tämä biisi mutta ensimmäine yllätys tulee ekassa vokaalissa ja toinen on sit viimeinen urkusoolo. tässä on kaikki kohdallaa, siis koko projektissa mutta valitettavan tasapaksuksi jää. tottakai poppi on poppia mutta enemmän eloa. laululla sen saa helpoiten. pientä rouheutta tulkitaan toisinaan. ei liikaa. se on vaikea, tiedän koska yritän sitä laulavaisista kaivella esiin.
olisi kiva jos kaikissa biiseissä olisi tekijä tiedot: sävsansov.
ja paikka mistä bändi on kotoisin että keikkojen mahdollisuus kasvaisi.
0   +1 +2
 
rewind 25.09.2011
Biisinä parempi kuin alkuperäinen, mutta laulusta puuttuu se alkuperäisen lämpö ja läsnäolevuus, jota tämä kappale kipeästi kaipaa. Eli lähdetty hakemaan raikkaampaa miksausta, mutta sakset lipsahtaneet vokaaliraitojen kohdalla vähän turhan korkealle.

Loistosuoritus muuten.
0   +1 +2
 
ShanE 06.03.2011
Paskaa paketissa
0   +1 +2
 
10
Comeetta 17.12.2010
Kuunnellu tätä biisii useeseen kertaan myspacessa. Mahtavasti vangittu tunnelma tähän biisiin! Persoonallinen ja karismaattinen lauluääni sulta löytyy ja pienet korut toimii hallitusti!
Biisi, jota pysähdyn joka kerta kuuntelee!
0   +1 +2
 

Viimeisimmät kuuntelijat

Löytyy soittolistoilta

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.