03 - seuraus

levo - ongelma ep | 17.11.2003 | Techno
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

"Paranee vaan loppua kohti. Rapeaa ja omalla tavallaan aika psykedeelistä. Ei valittamista, tosin tässäkin olisi voinu hyödyntää tuota tilanne-biisissä hyväksi havaittua rakenteellista poukkoilua." -beezee

8,75   919 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

Pequman 06.12.2003
Tämä on sitä töksähtelevää levoa. Basari toki voisi olla hieman matalampi, mutta olisiko tämä enää levoa silloin? Hieman psykedeelisesti kiertävä piippailu toimii hyvin. Niin kuin toimii myöskin sävelkorkeuden vaihtelu. Nämä kaksi elementtiä pelaavat yhteispelin niin hyvin tässä kappaleessa, että voidaan sanoa kyseessä olevan paras biisi EP:ssä ( tähän mennessä ainakin ).
0   +1 +2
 
Laihanen 28.11.2003
Basari voisi olla vähän pehmeämpi ja liikuttaa subbarin alimpiakin taajuuksia. Muuten kyllä varsin onnistuneita kaikki nämä teknoteokset.
0   +1 +2
 
9
veezay 20.11.2003
täytyy kyllä olla ihme hyypiö ellei jalka tamppaa tuossa 30sek kohdilla ;) äänimaisema on erittäin onnistunut. 2min kohdilla tulee mukava sointulisä. ei malta odottaa että pääsee kuuntelemaan ns. kunnon vehkeillä :) pahus kun näin hyvän biisin pitää olla niin lyhyt :>
0   +1 +2
 
9
RUMPUNEN 19.11.2003
saundit oli hienoja, vähän niiku beezee sanoi paranee loppuun mennessä! biisi oli ehkä parhain biisisi!
0   +1 +2
 
9
bze 17.11.2003
Paranee vaan loppua kohti. Rapeaa ja omalla tavallaan aika psykedeelistä. Ei valittamista, tosin tässäkin olisi voinu hyödyntää tuota tilanne-biisissä hyväksi havaittua rakenteellista poukkoilua.
0   +1 +2
 

Viimeisimmät kuuntelijat

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.