Lähde kävelemään

Make Vahtola | 20.10.2009 | Indie
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Lokakuu 2009

10,00   315 kuuntelua

Kappaleen sanat

- Lähde kävelemään -

Kuka on se urpo jonka luo meet
mitä ihmeen tähden sä siellä nyt aina teet.
Sä olet tyttö liian kaunis siksi sai se Sartin Aulis
puhuttua blondin pääsi niin pyör (lisää)

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

10
projekt 07.11.2009
Jo tavaramerkiksi Vahtola-soundista muodostuvista elementeistä muodostuu myös tämä uusin veto.
Kertsi jää soimaan päähän ensi kuuntelulla,lämminhenkiset soundit ottavat kuuntelijan mukaansa vastuttamattomasti,retrohenkinen sävellys upealla sovituksella puettuna ei jätä kylmäksi.
Myös teksti kuulostaa ainoalta oikealta tähän biisiin.
Tää alkaa olla niin levyvalmista kamaa,kuin olla voi. Eihän se tietenkään mikään itseisarvo ole,mutta mun mielestä nämä biisit ansaitsevat tulla kuulluiksi mahd. laajasti.
Upeeta duunia!
+2   +1 +2
 
BullHill mja 29.10.2009
Make tekee tyylikästä musaa... Tekijän tunnistaa tässäkin muustakin kuin laulusta; hyvät melodiakulut, sovitus sekä soundit ovat tutuksi tulutta Vahtolaa parhaimmillaan. Hienot soundit. mallikas miksaus.. miellyttävää poppista kuunneltavaksi
+2   +1 +2
 
10
Ihanan helskyvä ja rento biisi.

Nyt on laulusoundisi kohdillaan, äänilajisi sopii tähän kuin nakki soppaan.
Sävellyksenä ei varsin erikoinen, mutta riittävän omaperäinen ollakseen Make Vahtolaa selvästi.
Hyvä äänimaailma, miksauskin kunnossa, tästähän nauttii oikein kovasti. Kepeää liikehdintää, biisin kokonaisuus on kasassa ja sanoitus sopivan pehmoinen.

Mallikasta menoa!
+2   +1 +2
 
10
Fillari 22.10.2009
Toimivaa rennon letkeää poppia, valmiin ja tuotetun kuuloista ja ei ihan heti uskoisi yhdenmiehen projektiksi. Tuo akustinen kitaran soundi erityisesti on onnistunut ja laulusoudi on myös kohdallaan tähän genreen.
+2   +1 +2
 

Löytyy soittolistoilta

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.