Rain Wizard

Needless | 25.08.2008 | Stoner Metal
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

And the rain shall come

9,00   352 kuuntelua

Kappaleen sanat

I see all my fields are dying
And that's why the spirits keep chasing me
Depression tightens it's hold of my neck
So the only way is to pray the healer to come

Rain wizard
What have we done
Ra (lisää)

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

Jusa83 23.03.2009
Saundit eivät ole kaupallisen kirkkaat, mutta biisi on kyllä ihan kohtuullinen. Tuleen mieleen vähän Megadeth tai Motörhead. Semmoista jo vähän ikääntyneemmän kuuloista, hyvän vuosikerran heviä. Biisi harhaili omaan makuuni vähän turhan paljon erilaisten osioiden kanssa, mutta muuten ok. Tykkäsin kitaraosuuksista.
0   +1 +2
 
9
Duality 11.02.2009
Soundipolitiikka kuntoon ja teillä on tässä käsissä kunnon stonerbiisi. Laulajaa saa kehottaa ronskimpaan rosoon ihan reilustikin. Vaikken itse kenrestä pidäkään, niin tämä kyllä toimi musiikkinsa puolesta.
0   +1 +2
 
8
Hypnos Luna 01.09.2008
Joo,kovasti black sabbathilt kuulostaa kitarat mikä ei oo välttämättä huono asia,perusstoneri riffit yleensä kuulostaa mut toi laulu taas...jotenkin ponneton tai jotain, ei vaan sovi mun korvalle,välikolistelun jälkeen tullut kitara ja rummut TOIMII!
0   +1 +2
 
9
sakuli 28.08.2008
KYLLÄ! biisistä tulee vanha sabbath mieleen joka on pelkästään hyvä asia!!! Loistava idea lisätä perkussiot biisiin! loppu biisistä onkin sitte silkkaa murhaa kunnes tulee kaunis akustine skitta osasto loppuun...tyyli taju teillä on kohdallaan!
0   +1 +2
 

Löytyy soittolistoilta

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.