Covered By Centipedes

QUIET | 15.01.2004 | Pop
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

New Dawn Sessios-promon avausraita joulukuulta 2003

9,28   7867 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

Pretty Boy Floyd 17.07.2007
Tässä biisissä on kaikki kohdallaan: laulu ja soittimet pelaavat hienosti yhteen ja kitarat ovat mukavat U2maiset.
0   +1 +2
 
10
Nina-- 13.04.2006
Tosi hyvän kuulosta kyllä. Varmasti ilmestyn joskus jollekin keikallenne.
0   +1 +2
 
10
Superior 18.01.2006
melko pro meininki hyvässä mielessä ja diggaan muutenkin tän tyyppistä kamaa! ollaan tän piisin perusteella musiikillisesti melko samoilla linjoilla, paitsi etten pääse yhtä toimivaan ja "helpon" kuuloiseen lopputulokseen. tsekatkaa enivei superior.
0   +1 +2
 
10
sulotar_88 13.08.2005
ihan hyvä biisi
0   +1 +2
 
10
tormu 12.06.2005
ihanku olis ottanu rauhoittavaa..
0   +1 +2
 
10
Tenebricia 02.02.2005
Tämä on ehdottomasti teidän paras biisi, ei siitä pääse mihinkään. Paljon olen luukuttanut ja tulen luukuttamaan! Rok!!
0   +1 +2
 
8
Telaketju 23.10.2004
Helvetin asiallista tunnelmointia! Soundit kohdillaan ja laulajan ääni kantaa läpi piisin. Hiukka piukka britti-poppis tunnelmaa oli kuultavissa. Way to go!
0   +1 +2
 
10
theplan 15.10.2004
Tässä on hieno ja aidon kuuloinen soundi. Tää tyyli myös vetoaa muhun erittäin hyvin; kaihoisaa mutta ei ikävällä tavalla synkkää tai sisäänpäinkääntynyttä. Tremolokitarasoundi on aivan vastustamaton, laulajan ääni on mun makuuni ja slide toimii upeasti. Ei löydy moitittavaa soitosta muutenkaan. Yksityiskohdat sikseen, tämän piisin tunnelma vei mukanaan. Ehdottomasti kympin arvoinen veto!
0   +1 +2
 
10
sikki-six 11.09.2004
Tämä biisi tuli aivan yllättäen mun soittolistalla shufflella: "olikohan tää Elbow?" Ei ollutkaan.. Vaikka laulajassa oli hieman samaa henkeä.

Erittäin hienoa musiikkia, (en ole kellekään muulle vielä tätä sanonut) ehkä sitä mikserin aivan parasta! Pakko D/L:aa siis kaikki biisit..

Superlatiiveja on vaikea säästellä näin hienon esityksen edessä.
Eli, kaikkien omien sensorieni mukaan: Tähän mennessä hienointa musiikkia mitä olen täällä kuullut => piste.
0   +1 +2
 
9
Biosexual M 02.07.2004
Mukavan unenomaisesti keinuvaa tavaraa, kitarat keskenään oikein hyvässä tasapainossa vaikka monenmoisia soundeja onkin päällekkäin. Soolo tyylikkyydessään ja yksinkertaisuudessaan suorastaan helevetin komea. Tällaisesta pidän kovasti.
0   +1 +2
 

Sivut: 1 2 3

Viimeisimmät kuuntelijat

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.