Buried Alive

REDEYE | 26.10.2008 | Death/Thrash
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Demon toinen biisi. Jo ensimmäisellä demolla mukana ollut kappale, nyt uudelleen nauhoitettuna.

8,67   636 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

9
Henrik.N 27.06.2009
Soundit hyvin kohdallaan, mutta kuitenkin kitarassa saisi olla ehkä pikkasen selkeämpi saundi, hyvin te vedätte \../ Keep On Thrash Metal \../
0   +1 +2
 
9
GoSu 03.05.2009
Soundimaailma on perkeleen tiukka, kaikki on todella kohdillaan. Biisi lähtee mukavasti käyntiin ja etenee hyvin sisältäen synkkää turpiinvetoa koko veisun ajan. Hyviä kitaramelodioita on saatu joukkoon säilyttäen synkkyys ja raakuus. Vokaaliosaston ulosanti on myös todella kelpoa, mahtavaa äänenkäyttöä ja hyvin osuu taimit kohdilleen. Ainoa vika biisissä pienehkö toisto, verset tuntuvat liian pitkiltä ja niitä on ehkä liian paljon.
Ei kait siinä, kelpo tekele kyllä.
0   +1 +2
 
8
no nii täs on jo pientä riffiä kans. parempi, ja aika tujakka heviähän tämä. laulaja alkaa vituttaamaan, mutta se onkai siksi kun en juurikaan perusta moisesta kännisestä öykkäämisestä.
0   +1 +2
 

Viimeisimmät kuuntelijat

Löytyy soittolistoilta

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.