|
Samuli & Joel Oy |
|
![]()
www.freewebs.com/samulijajoel
Historia:
Kaksi vanhaa kaverusta, jotka ovat tehneet jo ties mitä kaikkea dilleä, päättivät alkaa tekemään musiikkia.
Ensimmäinen albumi "Hilsemusiikkia yli hilseen" ilmestyi lokakuussa 2006. Aivan hirveä lätty, sen takia täällä ei ole siltä kuin yksi kappale.
Monen hiki/kyynelsangollisen jälkeen saatiin puserrettua toinen albumi, "Kaaoksen kaanon". Se oli neropattien ensimmäinen teemalevy. Albumia on myyty noin 10 kappaletta.
Toukokuussa Samuli ja Joel olivat yhä kunnianhimoisempia, ja yrittivät saada mukaan erästä alttoa, mutta melodiat olivat liian vaikeita. Tämä levy tunnetaan kaikkien aikojen myydyimpänä S&J -levynä: siitä jouduttiin ottamaan peräti viidentoista kappaleen painos.
Neljäs levy on erittäin musiikillinen levy koulusta (keskellä heinäkuuta!?). Levy tottelee nimeä "Elämän värit".
Uutta materiaalia on koetettu vääntää, mutta vain yksi single on saatu aikaan... Luulemme että se julkaistaan ihan kuivana, omana itsenään täällä.
Jäsenet:
Samuli ja Joel, kaksi kakaraa.
Laitteet:
Laitteet?!
Vieraskirja
08.05. 13:05
Pia-täti Liedon asemalta:
31.03. 04:28
SweetSleep:
02.01. 21:41
Pia-Maria ja Kimmo:
20.09. 12:28
mangusti:
19.09. 15:42
dude:
|
|
Copyright-huomautus:
Kaikki materiaali Mikseri.netissä on suojattu tekijäinoikeuksilla ja kansainvälisillä sopimuksilla. Voit kopioida tätä materiaalia ja tehdä siitä kohtuullisen määrän kopioita VAIN omaan käyttöön. Materiaalin UUDELLEENTUOTTAMINEN, LEVITTÄMINEN ja JULKINEN ESITTÄMINEN on kielletty ilman asianosaisen henkilön lupaa. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||