Don't Fuck the Reactor When it's Glowing

Thego | 25.09.2006 | Rock
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Samalta yöltä kun yllä oleva biisi.
Nauhoitin kovalevylle, sekä mankalle.
Yhteen miksattuna homma hajoaa loppupuolella.
Digitaali vastaan analogi:)

9,00   566 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

8
skrzkrk 05.10.2006
Kiinnostava biisi mutta kamala soundi, joka ehkä kumminkin on perusteltavissa. Ehkä se selittää soiton epätarkkuudetkin? Tarkoituksellisia varmaan. Karismaattinen lauluääni, hyviä riffejä. Häiritsevä kokemus.
0   +1 +2
 
9
Sientenystävä. 05.10.2006
Hyvät rupiset autotallisoundit. Tulee mieleen Led Zeppelin, hyvää 70-lukulaisuutta. Hyviä melodioita ja tyylitietoisia ratkaisuja. LP-meno on loistavaa! Karjumisosion digitaalisuuden jälkeen voisi ehkä jättää pois, syö intensiteettiä. Kitarat kuulostaa melkoisen ammattimaisen messeviltä.
0   +1 +2
 
psg 05.10.2006
Paikoin hyvän oloista materiaalia. Kokonaisuudessaan kuitenkin aikamoinen sekamelska, jota ei ainakaan auta isot tasovaihtelut. Kokeiluna mielenkiintoinen ja uudemman kerran äänitettynä voisi olla perin hyväkin tuotos. mf / PSG
0   +1 +2
 
9
Meddi 05.10.2006
tuo kitara särki aika pahasti korviin. mutta sävellyshän on mitä mukavinta progehtavaa kokeellisuutta. ja n. 1:30 alkaa semmoinen meno, kuule, että huomaa että unettomia öitä on pidetty. mutta voi hemmetti digi vastaan anal= kumpikin häviää - on se aika paha tuo mun korvasärky nyt. terveyskeskuksen lasku tulee perässä. mut biisistä ysi
0   +1 +2
 
pihlaja 03.10.2006
Ihan hyviä ideoita, mutta hiukan turhan rupinen toteutus minun makuun. Mutta biisissä on selkeästi potentiaalia, joka paremalla tuotannolla voisi aueta paremmin.
0   +1 +2
 

Viimeisimmät kuuntelijat

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.