Fear of the symphony 2004

Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Tämmönen biisu tuli tekastua tällä kertaa....komentteja tattis =)..."TÄSTÄ ON KANS PIENI PARANNUS VERSIO TULOSSA"

9,25   1782 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

9
Holmström 29.05.2005
Erinomainen tuotanto ! Saha on mukavan voimakkaassa roolissa. Suvannosta noste toimii erittäin loistavasti ja kokonais melodia kulkee todella hyvin. Ei mitään mistä voisi kritisoida. Biisin pituus just sopiva. Alas ajo toimii mutta tuleeko ehkä liian yllättäen päämelodiasta alas... Joku kunnon räjäyttävä hässäkkä olisi paikallaan ?
0   +1 +2
 
9
termite 29.04.2005
Bassoraita toimii just niinku pitääkii,basati on turhan töksähtävä enemmän draivii oisin kaivan siihen ja kunnon reverböity clapi ois antan enempi fiilist .liidit ja padit on kivankuulosii ja etenkii bassline.Tos kohas 4.19 eteenpäin meno on loistavaa just sellast nykytrance draivii eikä mitää ysäri shittii:) kokonaisuudessa biisisi ovat yksii eniten mua miellyttävii mikserissä ei muutaku tahkoamaan vaan!
9-
0   +1 +2
 
10
Vespe 28.03.2005
Aivan loistavaa. Luulin jo ettei mikseristä löydy yhtään tämmöistä musaa.

Upea biisi. Intro lähtee mukavasti liikkeelle ja eikä tästä kyllä löydä useankaan kuuntelukerran jälkeen mitään negatiivistä sanottavaa.

Main lead on loistava niin teknisesti kuin melodisestikin. Kaikki toimii, basslinet ja beatit ja kaikki. Kerrassaan loistavaa tuotantoa.

Lisää näitä, ehdottomasti. Faniudun.
0   +1 +2
 
9
Aurisgale 09.01.2005
On sitä jo odoteltukin sinulta uutta kikkailua ja jykeviä mahtisointuja! Uuh miten hyvät bassolinjat! Kicki tuntuu vähän liian kovalta ja napakalta, kun se pistää hieman korvaan. Hienoa padi-leijailua alkuun, joka lupaa paljon...sahat ovat ovat tyylikkään varovaisia... ja leadi soundi on tutun nostalgisen upea! Ihanaa!

Suvantoon biisi laskeutuu hienosti... ihania sointuja oli jo odotettavissa, mutta kicki häiritsee minusta aika paljon sointuihin keskittymistä... Aivan liian napakan terävä. Leadi on kyllä todella kaunis ja haikea... aivan kuin se pyytäisi todella kauniisti kuulijalta apua. Kyllä mä ainakin tulisin auttamaan jos voisin... mutta ehkä leadille riittää kun kuuntelen sen kauniin sinisiä murheita. Sahat ovat biisissä ihan toimivia, mutta niissä vallitsee lievä tasapaksuisuus, liikakarkeus ja lievä rakeisuus.

Ääni maailma ei ole aivan niin täyteläinen mitä sinun vanhemmissa biiseissä ja biisi tuntuu jotenkin olevan turhan turvallisesti tehty, vaikka upean kuuloinen onkin. Olisin kaivannut lisää mahtavia padeja ja henkevää ilmapiiriä. Kompressointi on minusta onnistuneen sopiva, kun se antaa biisille sopivasti lisää dynamiikkaa ja muuta eloa. Biisillä on kyllä mittaa ihan kunnon trance-veisun verran, mutta aika kyllä ei käy missään vaiheessa pitkäksi... ja se on hyvä et tän jaxaa kuunnella kyllä useampaan otteeseenkin:)

Parasta mitä biisissä jäi mieleen oli aivan äärimmäisen kaunis alkuleijailu, mahtavat suvannon soinnut, kaunis haikeus ja hemmetin ihana trademark-leadi;) Biisin kicki taas ei oikein miellyttänyt minua ja äänet kärsivät välillä hieman tasapaksuisuudesta. Biisissä on kuitenkin jotain upean goottimaista soundia ja siitä mä diggaan:) Mut nimi antoi odottaa biisin olevan synkempi ja dramaattisempi, mut enhän mä nimeä tullut tänne arvostelemaan!=D

Vaikka valitankin paljon on tämä silti kiitettävää tasoa, vaikkei yllä aivan sun parhaimpien biisiesi joukkoon. Nautinnollista kuultavaa silti! Kaunis biisi jossa on pikkuvikoja. Melkein nappisuoritus, muttei aivan.
0   +1 +2
 

Viimeisimmät kuuntelijat

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.