Viimeinen kerta

Yhdessä Yksin | 16.08.2005 | Suomi-hip-hop
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

BIISI VAIHDETTU YHDESSÄ YKSIN -PROJEKTIN ALLE UUSIA BIISEJÄ ODOTELLESSA.

Kuuntelin tuossa yksi ilta äärettömän kaunisäänisen Valveunen kappaleita ja ajattelin, että olisihan se hienoa pilata yksi sellainen:)
Noh, Valveuni suostui siihen ja tässä on tulos.

Irroitin biisin aikalailla sen alkuperäisestä aiheesta. Biisi tulee kokonaisuudessaan EP:lleni, joka julkaistaan ennen joulua jos Valveuni antaa luvan biisin julkaisuun. Biisin sanoma aukeaa viimeistään silloin, koska biisi kokonaisuudessaan on siinä. Tarkoitus olisi, että EP:n masteroinnit yms. hoitaa ulkopuolinen taho, koska mä en niistä mitään tajua, eikä kiinnostakaan.

Mutta anyway; pitkästä aikaa oli kiva kirjoittaa sanoja, koska aihe on sellainen josta en ennen ole kirjoittanut. Jatkossa ainakin yksi sovittu biisi tehdään Valveunen kanssa ja toiveissa olisi saada se levylle asti.
Lisäksi tietysti toiveissa olisi tehdä enemmänkin yhteistyötä, mutta se ei ole mun käsissä.

Lisäksi musiikkivideo julkaistaan talven aikana. Sen ohjaa ja tuottaa lyhytelokuvia tuottanut lahjakas Jani Thorburn Turusta. Videoitava biisi julkaistaan EP:llä, mutta ei ainakaan toistaiseksi muuten.

Biisin alkuperäinen nimi on Tyhjää, joka löytyy Valveunen artistisivulta osoitteesta http://www.mikseri.net....
Kuunnelkaahan sekin.

9,33   24972 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

10
Mizery- 09.10.2010
miksi osaan nää sanat ulkoa vielä 5 vuoden jälkeen? no, on vaan yksinkertasesti niin hyvä biisi että joskus tullut ehkä kuunneltua pariin otteeseen :)
0   +1 +2
 
10
uninen runoilija 13.10.2009
todella hyvä biisi <3
0   +1 +2
 
9
Pr!!mus 21.05.2008
ihan helvetin hyvä!!!
0   +1 +2
 
jjasa 06.10.2007
Liian yksinkertaset sanat..
Vähä tylsä biisi..
Tulee sellanen fiilis että "next ->"
Ja mähän painan kohta next.. ;D;D
eieieiei ja ei! ei vaan natsaa..

-Lpn
0   +1 +2
 
6
DjLime 25.10.2006
aika hirveä raiskaus tämä biisi.. alkuperäinen on niin loistava ja minor chillin kanssa tehty versio on vielä parempi. Tuo kertsi ei toimi yhtään yhteen muun aiheen kanssa ja muutenkin muu "biitti" vie kaiken huomion tuosta räppäyksestä, koska alkuperäinen biisi on niin hyvä. En myöskään pidä tästä uudesta rumpubiitistä mikä on tähän päälle pitänyt laittaa. Ei pysty parempaa numeroa antamaan, koska sen verran hyvä fiilis alkuperäisessä.
0   +1 +2
 
6
||oVaali|| 20.07.2006
tää on löysä ja räpit on huono!! kertosäe on hyvä ja tää biitti on hmm, aika munaton. riimitkin välillä aika huonot ja kliseiset!! mut mut kertsi on tän träkin paras ja tää on vaan mun mielipide. ei vaan iske.
0   +1 +2
 
9
stippe 09.06.2006
ihana biisi <3 :)
0   +1 +2
 
10
Junnu 16.03.2006
Tykkäsin paljon, mahtava.
0   +1 +2
 
7
Ceotras 13.03.2006
mä tykkään omalla kierolla tavallani....mut aina on parantamisen varaa kovin löysä mut niinku on kaikki lässytys laulut....peace out
0   +1 +2
 
9
papercut 11.02.2006
rauhoittavan kuuloista :)
0   +1 +2
 

Sivut: 1 2 3 4 5

Viimeisimmät kuuntelijat

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.