Ensimmäisen kerran kuulin oman biisini radio Cityssä muistaakseni 80-luvulla. Asuin silloin Pudasjärvellä ja juontaja oli ihmeissään kun yritti miettiä missäpäin on 'Ylikollaja'... :) Radio Mafian DemoLeo ajoi myös yhden balladin eetteriin samoihin aikoihin.
Joku vuosi myöhemmin Hämeenlinnan Radio Janne kiinnostui ja pääsin peräti haastatteluun, mukava kokemus. Joku biisini soi samoihin aikoihin myös Hyvinkään Pikku-Päkässä. Luulin jo että tästä se lähtee. No ei lähtenyt, mutta biisejä on edelleen värkätty tasaiseen tahtiin.
Kolmas omakustanne albumi lähtee tänä syksynä jakeluun kunhan saan loputkin Gramex -laput valmiiksi.
Levyn nimi on 'Viiala blues'.
Perustin 2003 6st ring -duon veljeni Riston kanssa. Sitten otin kosketinsoittajan pestin Colttonesissa, ja nykyään keskityn mieluiten vain laulujen tekemiseen. Toki soittaa täytyy, sitä varten on A-Groovement eli soul/groove/funk -pumppu Akaan Viialassa. Tarkoitus on myös osallistua Tahtiralliin 2009 Hämeenlinnalaisen trubaduurin Hannu Luodon säestäjänä.
Lauluja syntyy nykyään yhteistyössä sanoittaja Samuli Koivulahden kanssa. Tuottaja / kustantaja puolella ensimmäinen kustannussopimus laadittiin 27.11.08 Backstage Alliancen kanssa kappaleesta 'Liian kaunis omistettavaksi'. Ja eikun lisää tekemään!
Pikaviestit
Rekisteröityneet jäsenet voivat lukea ja jättää toisilleen pikaviestejä.
Kirjaudu sisään sivun ylälaidasta.
Kaikki materiaali on suojattu tekijäinoikeuksilla ja kansainvälisillä sopimuksilla. Kappaleiden tekijäinoikeudet kuuluvat artistille. Forum-tekstien sekä kommenttien tekijäinoikeudet kuuluvat kirjoittajalle. Kuvien tekijäinoikeudet kuuluvat kuvaajalle. Kaikki muut tekijäinoikeudet kuuluvat Mikseri.netille. Voit kopioida tältä sivustolta löytyvää materiaalia ja tehdä siitä kohtuullisen määrän kopioita VAIN omaan käyttöösi. Materiaalin uudelleentuottaminen, levittäminen ja julkinen esittäminen on kielletty ilman lupaa.