mikseri.net







 Käyttäjäkuva 



Käyttäjäkuva







 Projektit 



Spit It Back
Sekalaista rock-painotteista musiikkia kevyellä mielisairaudella.

Yhtye
Rujoa punkkia Vaasasta. Yhtyeen "Sattuuko Päähän?"- demon voi tilata osoitteesta YHTYE@NETTI.FI. Demo sisältää 5 kappaletta. Yhtyeeltä tulee kokopitkä levy sitten kun on tarpeeksi materiaalia ja aikaa äänittää.

Yhtye (vanhemmat...
Yhtyeen vanhemmat nauhoitukset.







 Soittolistat 



Yhtye
Helvetin äkäistä ja räkäistä punkkia kellarisoundeilla!

Muuta hyvää musiikkia
Mikserin parhaimmistoa MINUN mielestäni







 Suosikit 



Artistit:
» Karkkipäivä
» Morogh
» Judas Priest
Näytä kaikki (18)










 spit_back 



Käyttäjäryhmä:   Peruskäyttäjä
Goldmember: Ei (mikä se on?)
Ikä: 19 vuotta
Status: Offline (Nähty viimeksi 25.12.2008 21:10)
Kotikunta: Vaasa
Kiinnostukset: Musiikki, sen kuuntelu ja soitto. Videopelit.
Profiilisivu: 4110 vierailijaa.
Arvostellut: 145 biisiä (k/a: 8.8) (listaus)
Kommentoinut:   178 biisiä (listaus)
Kannattaa: 18 bändiä (listaus) / 0 soittolistaa







 Kuvagalleria 



spit_back on lisännyt kuvia kuvagalleriaansa.

» Kuvagalleriaan








 Päiväkirja 



25.12.2008:
Every Fist (-08)

» Päiväkirjaan










Tervehdys. Soitan kitaraa, rumpuja, bassoa, koskettimia ja baglama sazia (turkkilainen kansansoitin). Yritän myös laulaa.
Säveltelen biisejä milloin milläkin soittimella ja tietokoneohjelmalla.
Tietokoneohjelmien etu on, että pystyy kuuntelemaan biisin kaikkia soittimia yhtä aikaa samalla kun säveltää sitä eteenpäin.
Tosin useimmiten löydän itseni kitara sylissä kirjoittamassa tabulatuureja pienille ruutupapereille.
Sanat kirjoitan yleensä keskellä yötä kun herään saaden inspiraation pariin riimiin. Niistä yleensä kehittyy ainakin sivullinen tekstiä.

Olikohan vielä jotain? -Ai niin: ei kai.

PÄIVÄKIRJASSA on runo(ja).

Yhtye <--Rajua punkkia kellarisoundeilla!(tosin levy on tekeillä)-- olen rumpalina tässä bändissä, KUUNTELE IHMEESSÄ!!!!!

Spit it Back --- Tämä on Yhtyeen ohella pääprojektini jossa on kappaleita kaikista mahdollisista asioista.

Spit It Backia YouTubessa

Bändejä joita kuuntelen kotona: Metallica(h), Judas Priest, CMX, ZZ-Top, System Of A Down, Rammstein .... ainakin nämä ja sitten joitain mikserissä olevia.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------MAINOSTAA SAA JOS KIINNOSTAA.







 Pikaviestit 



Rekisteröityneet jäsenet voivat lukea ja jättää toisilleen pikaviestejä. Kirjaudu sisään sivun ylälaidasta.










Käyttöehdot. Rekisteriseloste. Sivuston tuotanto: Mikseri Finland Oy. Hosting: Kotisivut.com. Mainosmyynti: White Rabbit. Powered by Simppa