Flame

1.0 Tappi | 11.06.2004 | Minimalism
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Tämä piisi on oikeasti Esa Pethamannin piisi. Mä olin ja kuuntelin hänen bändiään usein jameissa Varsinais- Suomalaisessa osakunnassa (vuonna 1962?), jossa tutustusin myös Carolaan eli Kalleen. Hän oli silloin vain 17 -vuotinen neitonen ja hyvän näköinen.
Esan veli Anssi soitti rumpuja.Ja mä olin heidän faninsa.

10,00   875 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

No mä kerron sen. Se on 5/4 ja kun sen huomaa , koko juttu tulee ihan ykrinkertaiseksi.
0   +1 +2
 
Sneikki itse 10.12.2004
Sähköistä rummutusta...siihen päälle bongoja...Toimii.
Kitarasta sointukivota kehiin(Vai onko banjo?)...Ei nt kaikkein omituisin biisi mitä olen kuullut Mikseristä mutta melkoinen pala kuitenkin.
Veikeä sekoitus etnistä,sähköistä ja selkeitä sointuja.
Nyt ehkäö hieman pitkä...Lyhyempänä voisi toimia paremmin.Nyt kiinnostus ei aivan pysy loppuun saakka vaikka jipoissa ja kikoissa löytyykin.
0   +1 +2
 
dip flirt 11.06.2004
Ensimmäisen kerran kuulen vähän elektronisen musan kaikuja Tapin musiikissa. Tämä on uutta. Sekvenssereistä ei niin väliä, kun kaiken voi soittaa ns. livenä sisään :) Pitääpä kokeilla joskus itsekkin.
0   +1 +2
 
Kiitos Dippari arvostelustasi. Mä kysyn : Mikäs tahtilaji tässä piisissä on?
0   +1 +2
 
MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.