Minä kävelen

CosmicGuitarMan | 09.03.2009 | --
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

80-luvulla tein neliraitasella nauhurilla pohjat ja sen jälkeen mentiin Lennun studioon, jossa biisi viimeisteltiin.

9,75   939 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

10
J. Hifish 22.03.2009
Tässä on jotain oudon levotonta ja psykedeelistä tunnelmaa. Ja kyllä hienosti soi, jos tosiaankin pohjat ovat neliraitanauhurilla tehty. Tämä biisi kävelee soittolistalleni.
0   +1 +2
 
9
Uolevi T. 16.03.2009
Tässä on hyvä menemisen meininki, hienot soundit ja ja efektien käyttö on ollut edellä aikaansa jopa. Tässä on aineksia!
0   +1 +2
 
10
sakuli 12.03.2009
No huh...Olipa hassu piisi. Hienoa piisiä olet aikaseksi saanut jo 80 luvulla, hattua nostaen... Oudot vivahteet taustoissa ja laulu saundi on juurikin sopiva =)
0   +1 +2
 
10
John Olsbo 13.03.2009
Pidän tämän laulun mystisestä, sisältä kumpuavasta tunnelmasta. Rytmikäs laulu kera välilickkien tuo biisiin avaruusmaita tunelmaa. Kävely on laulun aihe mutta biisin melodia ei ole perinteistä tasatallaamista vaan keinuvaa ja kevyesti rullaavaa rytmiä.
0   +1 +2
 

Viimeisimmät kuuntelijat

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.