|
Tappi W&K:n maailmoissa |
|
![]()
Nämä nauhoitukset syntyivät arvostelusta, jonka mä sain Urgelta. Hänen mielestään ei sanoista saanut selvää. No mä ftp:ssasin hänelle sen alkuperäisen (?) wav.in ja hän hoiti homman.
Se aiheutti myös minuun muutoksia, joista saatte selvää siinä pidemmässä versiosssa.
Mä en ole koskaan ollut loogisen positivismin kannalla ja halusin ivata Wittgensteinia Jaan Kaplinksin sanoilla.
Niille , jotka ovat kiinnostuneita sanoamasta suosittelen: Wittgenstein: Huomautuksia väreistä sekä Jaan Kaaplinski : Rajalla jota ei ole- kirjoja. Tästä kirjasta löytyy se todellinen sanoma!
Historia:
Wiitgenstein oli filosofi,joka uskoi sanan voimaan eli siis loogiseen positivismiin.Herra Kaplinski on Eestiläinen krijailija, josta mä pidän.
Jäsenet:
Tappi + Urge
Idolit/vaikutteet:
Jaan Kaplinski
|
|
Copyright-huomautus:
Kaikki materiaali Mikseri.netissä on suojattu tekijäinoikeuksilla ja kansainvälisillä sopimuksilla. Voit kopioida tätä materiaalia ja tehdä siitä kohtuullisen määrän kopioita VAIN omaan käyttöön. Materiaalin UUDELLEENTUOTTAMINEN, LEVITTÄMINEN ja JULKINEN ESITTÄMINEN on kielletty ilman asianosaisen henkilön lupaa. |
||||||||||||||||||||||||