Miksi

Belz Krov | 11.06.2010 | --
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Ehkä vähän "Pohjaan" biisin henkinen isoveli jossa on enemmän ulottuvuuksia. Voi olla rakkauslaulu, uskonnollinen laulu tai huumelaulu. Varmaan kaikkia, koska kaikkia minä ajattelin sen sumuisen päivän 10.6 näitä kolmea myös.
Ja noita laulun kaiun muutoksia biisin loppupuolella en saanut kuriin ja kompressori masteroinnissa vielä vähän nosti niitä esiin, mutta kun lauluraita on äänitetty ja säätöjä pilvessä lennosta niin.... Ei jaksa. Itse asia on tärkeämpi.
Ja huumeita kului, myönnetään neutraalina taustatietona.

10,00   128 kuuntelua

Kappaleen sanat

(sanoitukset ovat viitteelliset joissain kohtaa ja kaikkia satunnaisia ääniä ei ole ylöskirjattu vaikka niillä paikkansa kappaleessa onkin
Jos joku huomaa säkeistöjen menevän toisin, kertokaa (lisää)

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

BVR 16.06.2010
Hienoa ja selvaa saundia, äänimaailma täyttyy juuri niin mukavasti kun voisi vain kuvitella. Lyriikoiden tullessa sisään itse kappale liukuu hienosti taka-alalle, ja sieltä sitten taas takaisin. Meinasin ekana että tuo kybäminuuttia on liikaa, mutta itse äänissä on niin paljon mielenkiintoa ylläpitäviä elementtejä että aika senkusta leijuu vain eteenpäin. Eipä tässä fiksumpaa kommenttia voi jättää, keskityn vuan. Ja vielä kerran uudestaan. 9.
0   +1 +2
 
10
har 12.06.2010
Tiukkaa settiä. Vähän menee puuroksi alun jälkeen. Lisää akustisempaa maisemaa - ja vokaaleistakin olisi mielellään saanut selvän. Mutta hieno teos!
0   +1 +2