Fade

Piecemaker | 09.02.2009 | Rock
Hei, sinulla on joko JavaScript pois päältä tai vanha versio Adoben Flash Playerista. Hae uusin Flash Player.

Päätösraita 2008 julkaistulta kuuden biisin mittaiselta EP:ltä "Dead Serious".

Säv. Wirzenius, Louhimo
San. Pekka Louhimo
Sov. Piecemaker

Äänitys, miksaus & masterointi: Matti Auerkallio (Deaf Ear Music)

10,00   963 kuuntelua

Kommentit

Haluaisitko kommentoida? Rekisteröidy käyttäjäksi tai kirjaudu sisään

Kirjaudu

Transparent 26.02.2009
Hieno kappale. Kauniit pianot. Laulajalta kelpo suoritus. Ihan ne korkeimmat äänet eivät aina osuneet, mutta mielestäni parempi täysillä ja millin ohi kuin hymisten osuma.
0   +1 +2
 
10
PutteAtte 13.08.2009
Täydellistä... propsit mielettömästä laulusuorituksesta, vastaavaan ei moni pysty . Nousi selkäkarvat kliseisesti oikeeen pystyyn kun tää kuunteli. Soundit, kokonaisuus, sävellystä ja soittoa unohtamatta, Öyh... mykistävää.
0   +1 +2
 
Black Dog 04.03.2009
Tanakkaa osaamista niin soitto kuin sävellys sekä sanoituspuolella. Bändissä lienee valmiita ammattilaisia, jos ei vielä niin lähitulevaisuudessa ja leipä löytynee esittävän musisoinnin puolelta, jos sydän vetää voimakkaammin sille alalle, eikä raha ole se tärkein.
Hallittu esitys, johon ei ole mitään lisättävää tai poisotettavaa.
0   +1 +2
 
10
daredevil 09.02.2009
Hienot soundit ja todella hienosti soitettu! Olis kyllä mukava nähdä vaikka teidän keikka joskus..
0   +1 +2
 
10
hevin kuuntelija 09.02.2009
mahtavaa uutta matskuu teiltä pitkästä aikaa ja loistavasti on noussut soundit iha ykköseksi tässä biisissä. hyvää uutta vuotta teílle ja kiitos uusista biiseistä!
0   +1 +2
 
10
kake1962 10.02.2009
Rauhallisempaa fiilistelyä välillä. Loppua kohden hienosti kasvava ja takaisin rauhallisuuteen...
0   +1 +2
 

Viimeisimmät kuuntelijat

Löytyy soittolistoilta

MoonTV Kellari
uusin jakso 30.11.